Slavíme Barunčiny první narozeniny :)

MIMI LIVE! BARUNKA Už je to tady! Barunka je tu s námi už celý rok 🙂

Uplynulý rok byl úplně jiný než jsme všichni čekali! Přesto nemůžu říci, že by byl horší, jen se věci vyvíjely trochu jinak než jsme si „vysnili“…

Dnů strávených v nemocnici bylo více než jsem já sama za celý svůj život zvládla, ale chodili jsme do nemocnice všichni rádi, protože Barunka byla od začátku velká bojovnice a nenechala se ničím skolit! Od propuštění je to velká pohodářka, smíšek a hlavně velká ségra Filípka!! Ze začátku to moc nevypadalo, ale nyní je to jasné – je to neskutečný jedlík, povídálek a neposeda. Prostě naše sluníčko! Děkujeme Ti za to, že tu jsi s námi.

Před odjezdem do ČR, potažmo Pardubic a Chvaletic jsem byla s oběma dětmi u paní doktorky. Návštěva to byla neplánovaná, ale už jsem si na to vcelku zvykla. Volali mi totiž ze školky, že Filípek má nejspíše nějakou alergii a má červené fleky po obličeji. Neváhala jsem, okamžitě jsme se s Barunkou oblékly a vyrazily pro Filípka do školky a hned poté k dětské doktorce, které jsem volala v předstihu, aby o naší návštěvě věděla.

Poté, co jsme k ní dorazili, nám potvrdila, že se jedná o alergii na histamin, který je obsažen v rajčatech, kečupu, uzeninách a tvrdých sýrech. Dala nám sirup Aerius a Filípek musí omezit výše jmenované potraviny. Když už jsme u doktorky byli, zkontrolovala Barušce váhu a výšku a přeočkovala ji vakcínou proti meningokokům – Bexserem. Barborka již měří 70 cm a váží 7,63 kg. Vývojově už také pomalu začíná dohánět své „věkové“ vrstevníky, což je skvělé!

Na oslavu Barunčiných narozenin jsem objednala dort od stejné paní cukrářky jako pro Filípka. Dort byl opět nejen nádherný na pohled, ale také chuťově vynikající! Barborka dostala první panenku a opravdový malý kočárek k tomu 🙂 Také dostala nějaké oblečení, naučné hračky a muchláčka do postýlky. Zároveň jsme to spojili s oslavou jejího a mého svátku. Jak jsem říkala, pořád jsme slavili!

Další týden jsme měli konečně odevzdat monitor. Bohužel se tam objevil jeden alarm, který jsem já osobně považovala za falešný, protože jsem Barborku zrovna měla v náručí a uspávala ji, ale bohužel nebyl. Zpočátku to vypadalo, že se Barborce objevil nějaký problém na srdíčku, ale naštěstí jsme později po konzultaci s hlavním doktorem zjistili, že se jedná o nešťastné propojení „foukačky“ se Sultanolem, který Baruška dostala od dětské doktorky na opětovnou bronchitidu a očkováním na meningokoka. Takže doktoři Barušce monitor ještě měsíc nechají a uvidí se, zda se potvrdí naše hypotéza ohledně Sultanolu…

Vánoční svátky jsme prožili v relativním klidu a hlavně ve zdraví! Doufám, že takto budeme pokračovat i v následujícím novém roce 2019.

Přejeme i Vám mnoho zdraví, pohody, štěstí a lásky!

Lucka, Petr, Filípek a Barborka

16.1.2019 7:06  | autor: Lucie Jelínková Hniličková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist