Na prázdninách u babičky a dědy

Po týdnu stráveném ve Vídni jsme se začali připravovat na třítýdenní prázdniny v České republice…

Původně měl být první týden v České republice u babičky a dědy pouze Filípek, ale nakonec jsme tam zůstaly i já s Baruškou. Na každý den babička naplánovala návštěvu nějakého zábavního parku, zoo či nějaký výlet. Vypadalo to ideálně, bohužel ne na dlouho…

V úterý večer Baruška dostala horečky a na rukách a nohách se jí objevila vyrážka. Ve středu ráno jsem obvolala doktorky v okolí a vyrazily jsme na vyšetření. Paní doktorku mi doporučila maminka a musím říci, že byla úžasná – hlavně svým přístupem a znalostmi! Barušku pečlivě vyšetřila a verdikt byl jasný – Baruška chytila tzv. sedmou nemoc (také se ji říká viróza ruka-noha-pusa a do toho ještě něco bakteriálního, proto její vyrážka na ručičkách byla tak strašná. Dostala na to lokální antibiotika, Fenistil a Imazol, které vcelku rychle zabraly a vyrážka Barušku už tolik nesvědila! Tím, že je tato viróza první týden velmi infekční, bylo jen otázkou času, kdy tuto nemoc chytí buď Filípek, nebo dcera mého brášky Adélka. Filípek se za celou dobu ani nepoškrábal, takže jsme vyhodnotili, že buď už nemoc chytil ve školce někdy předtím a měl třeba jen 2–3 pupínky, nebo je velice odolný!

Každopádně Adélka začala být během následujících dvou dní unavená, teplota jí lezla nahoru a objevily se i první pupínky, takže bylo všem jasné, o co se jedná…  Tak po naplánovaných výletech / zábavních parcích jezdili nejdříve všichni mimo mě a Barušky a následně jen babička a Filípek. Ale ten si to teda užil a vypadal spokojeně.

Čtěte také:

Další týden jsme strávili už všichni v Pardubicích. Manžel s taťkou sice téměř každý den pracovali, protože byl zrovna termín výplat, ale i tak jsme si to užili! Chodili jsme na společné procházky, obědy, občas na nějaký výlet či navštívit prarodiče a kamarády. A já jsem si v pátek udělala chvilku pro sebe a došla jsem si ke kamarádce na nehty.

Poslední týden se chystáme navštívit Beskydy – ubytování jsme si domluvili ve Štramberku, kde budeme mít pronajatý celý dům. Proč zrovna celý dům? Protože nepojedeme jen my 4, ale i tchán s tchyní a manželova sestra s celou rodinou a vzhledem k tomu, že máme děti ve věku 4, 3, 2 a 1, tak jsme usoudili, že pronájem celého domu bude ta nejlepší varianta pro všechny.

Mějte se moc hezky a užívejte poslední týdny prázdnin.

Lucka, Petr, Filípek a Barborka

21.8.2019 12:17  | autor: Lucie Jelínková Hniličková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist