Chci si ji vůbec vzít?

Důvodů proč uvažovat o svatbě je mnoho. Stereotyp tvrdí, že o ni stojí spíše ženy a tentýž stereotyp říká, že chlapům je to putna. A jako většina stereotypů není ani tento pravdivý. Ve skutečnosti je svatba krokem, který je třeba dobře promyslet a rozvážit. Pokud tedy o ní uvažujete, zamyslete se nad následujícími ukazateli. Prozradí vám, zda se opravdu ženit chcete. Aby se naše téma příliš nerozmělnilo, budeme nadále mluvit o hypotetickém páru, který je bezdětný a začíná o svatbě uvažovat.

Čas

Zapřemýšlejte – Jak jste dlouho spolu? Kolik je vám let? A jí? Jak často se vídáte? Pokud je vám patnáct a chcete si vzít slečnu, kterou jste poprvé potkal včera na diskotéce, myslím, že je třeba ještě počkat, jak se vztah vyvine. Je to zvláštní, ale zdá se, že z nějakého důvodu je nebezpečný i opačný extrém, tedy protahovaný vztah bez vyústění. Je však i mnoho párů, které spolu žijí bez svatby, nebo, jak říkaly naše babičky „na hromádce“. Ty se ale na takové formě společného života explicitně dohodly. Když však k otevřené dohodě nedojde a vztah není tak či onak formálně upraven, rozpadne se. Většinou se ozve rodina, která vás ke svatbě bude tlačit, leč nenechte se situace je vážná, nikoliv však zoufalá – rozhodnutí je na vás.

Kvalita vztahu

Není vůbec od věci zamyslet se i nad tím, zda je vztah skutečně natolik kvalitní, že bych si jej přál udržet až do doby, než „nás smrt rozdělí“ (toho se nebojte, může to být dřív, než se nadějete).
Zeptejte se sám sebe – Co vám váš protějšek nabízí? A vy jemu? Máte vlastně vůbec něco společného? Dobře se na svůj protějšek podívejte. Chcete s tím strávit zbytek života?
Nyní se lze oprávněně zeptat, jak vlastně zjistit zda ano či ne.
Odpověď je dětinsky prostá: Zkuste to.

Předmanželské testy:

Nabízím několik předmanželských testů, které vám poskytnou dobrou představu o vašem budoucím partnerství:

1 – Dovolená

Vezměte svou partnerku na dovolenou, tedy poněkud extrémní. Třeba Řecko. Ale opepřené stopem v délce cca 4500 kilometrů. To vám leccos odhalí. Kdo nechce cestovat, nemusí. Posaďte budoucí partnerku na tři hodiny na slunce. Bez slunečníku. (Nebo do mrazu, záleží na tom, co je jí příjemnější). Dozvíte se o ní víc než za poslední tři roky. Věříte jí? Jeďte do Itálie a na stopu ji posaďte na přední sedadlo. Už se vás někdy pokusil znásilnit exotický řidič? Oba? Dozvíte se toho spoustu…Společné cestování zkrátka dobře ukáže, zda jste ochotni se svou partnerkou skutečně snášet dobré i zlé společně.

2 – Rodinná sešlost

Uvědomte si, že se neženíte jen se svou ženou. Budete mít tchyni a tchána. Chcete je? TO JE velmi důležité. Vaše maminka si bude muset alespoň občas povídat s její maminkou. Váš táta si bude muset povídat s jejím otcem. PROBOHA. Jste ochoten to snášet? Před svatbou je velmi podstatné, aby se obě rodiny potkaly a mohly si povídat. Pokud zůstanou u témat jako – a když mu byly čtyři roky tak počural paní učitelce lodičky, buďte rádi. Taky by si mohli povídat o tom, čí dítě je úspěšnější.

3 – Budování společných prostor

Tedy rekonstrukce, vybavování, eventuelně samotná stavba nového příbytku. Je nesnadné si představit, jak zátěžový tento test je. Může vás však neobyčejně stmelit. Obzvlášť, pokud si najdete stavební firmu nebo studio. Existence společného nepřítele může do vašeho vztahu přinést leccos nového a osvěžujícího. Dokážete-li se bez problémů shodnout na barvě závěsů, typu podlah, dokážete-li bez nehody vyřešit ono nejstarší dilema – zda vanu nebo sprchový kout a vůbec všechny tyhle nesnáze, je odpověď na otázku z titulku jednoznačná: určitě nikoho vhodnějšího už nikdy nepotkáte. A nakonec test poslední a nejpodstatnější – zeptejte se své partnerky, zda si ona chce vzít vás. Ať odpoví, co chce, vy máte po starostech. Tak mnoho štěstí.

18.2.2009 9:47 | autor: Martin Prokeš

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist