Ozvláštněte si svatbu

Děsí vás představa nabíraných perličkových šatů s volánky, oprýskané obřadní síně a tradičních svatebních zvyků? Nebojte se. Je to vaše svatba a vy se při ní nemusíte nikomu přizpůsobovat. Ba naopak. Přijďte s něčím novým. Buďte originální, jděte na to jinak.

Tematické svatby

Jste-li oddaní potápěči, vezměte se v neoprenu, rozdejte jako dárek hostům šnorchly a uspořádejte závěrečnou párty v bazénu. Fantaziím se meze nekladou. Tematické svatby jsou v poslední době velmi žádané, berou se tak snoubenci, kteří mají rádi fotbal, koně, létání či jiné věci. V duchu hlavního tématu se nese celá svatba – pozvánky, obřad, večerní program i dárky pro hosty.

Historické svatby

Je to stejné ozvláštnění jen ve větším rozsahu. Na historické svatbě budou snoubenci, hosté, oddávající i svědci oděni v historických kostýmech. V jakých, je pouze na nich. Například v kostymérnách pražských barrandovských ateliérů si můžete vypůjčit jeden kostým na týden už za 1 000. Počítejte ovšem také s vyplácením vratné zálohy, která se pohybuje kolem 10 000.

Netradiční svatby

Pokud je vám netradiční oblečení a tematická svatba málo, můžete se vdát na nějakém netradičním místě. Ne každý se přece musí vdávat v obřadní síni či v kostele. „Populární jsou například svatby v balónu,“ říká Kateřina Bystroňová ze svatební agentury Svatby podle Katy. „Svatba probíhá klasicky, jen si snoubenci svůj slib řeknou ve vzduchu. Je tam s nimi oddávající a matrikářka, dva svědci a pilot balonu,“ vysvětluje Kateřina.  Mezi oblíbená místa obřadů patří také fotbalové trávníky, bazény, tropické země, letadla, lodě, zahrady a samozřejmě stále populárnější hrady a zámky.

Čím ještě můžete vaši svatbu ozvláštnit?

Originální svatební oznámení

Omezenému výběru svatebních oznámení je dnes již konec. Můžete si nechat zhotovit téměř cokoliv. „Do popředí se nově dostávají páry, které chtějí své svatební oznámení ozvláštnit. Vybírají si tedy ručně dělaný papír, do kterého si například nechávají nadrtit své oblíbené květiny. Třeba rozdrcené modré kosatce či různé barvy růží vypadají velice originálně a zvláštně,“ sdělil nám Robert Novák z firmy Manufactura Abram Kelly, která se zabývá výrobou a designem ručního papíru. „Není výjimkou, že na určitý typ květin v určité barvě čekáme i půl roku, aby mohla být všechna oznámení v jednom stylu,“ přiznává. Velkým hitem jsou také listy s pečetí, kterou si budoucí manželé mohou vytvořit sami.

Originální oznámení jsou sice velmi žádaná, ale jsou také finančně náročnější. Většinou si musíte objednat nad 25 (někde nad 50) kusů, přičemž jedno vás vyjde cca na 50 Kč podle složitosti písma, textu, vzoru, druhu papíru atd.
V kaligrafických studiích nejsou výjimkou objednávky za dvě stě tisíc korun. Někdy i víc.
Nechcete-li mít nic společného s ručním papírem, pečetěmi a krasopisným textem, vyberte si přání na www.svatbajinak.cz . Zde si vybere i ten největší odpůrce holubiček a prstýnků.

Létající lampiony

Když nechcete večer dělat hluk s ohňostrojem, nabízí se vám příjemná varianta světelné podívané v podobě létajících lampionů. Létající lampiony jsou novinkou z Asie, na našem trhu se objevily teprve nedávno. Jejich kouzlo spočívá v tom, že na bílé lampiony napíšete své přání, zapálíte je a vypustíte do vzduchu. Plamínek uvnitř lampionu zahřívá vzduch, lampion tímpádem stoupá a vytváří příjemné světlo na noční obloze. Lampiony mohou vyletět až do výšky 1500 metrů a budou zářit průměrně dvacet minut. Více informací najdete na internetové adrese www.letajicilampiony.cz .

Svatební bublifuky

S bublifukem si nemusí hrát jen děti. Na trhu jsou speciální svatební bublifuky, které jsou k šatům šetrnější než normální dětské z hračkářství. Jelikož jsou svatební, mají také tematicky laděné obaly. Více informací o nich můžete nalézt na www.svatebnibublifuky.cz . Bublifuky mohou být i originální dárek pro hosty.

Jak mít originální vzpomínku?

Mražení svatební kytice

Chcete-li si kromě svatebních fotografií a videa uchovat ještě jinou památku na obřad, můžete si nechat zmrazit svou svatební kytici. „Sušení mrazem je nejnovější technologie v uchovávání květin v jejich původním stavu – tedy barvě, velikosti a kvalitě. Nevěsta tak může mít svatební kytici vystavenou doma po celé měsíce bez obav, že odkvete či uvadne,“ říká Roman Graf z Magnolia Company. A jak se to zařídí? Květiny se umístí do speciálního přístroje, ve kterém je teplota pod bodem mrazu. Vakuová pumpa poté v průběhu několika dnů pomalu odstraní veškerou vodu. Za zmrazení květin zaplatíte od 500 do 2 000.

Svatební kniha

K upomínkám na vaši svatbu patří také svatební album. Fotograf váš obřad nafotí a po konzultaci s vámi vytvoří z pořízených fotografií album – knihu. Může mít rozměry 40 x 50 cm. Častější jsou menší formáty, třeba 20 x 30 cm nebo 30 x 40 cm. Pro rodiče či pro své přátele můžete pořídit „kapesní“ formáty 10 x 13 či 15 cm. Inspirujte se například na www.svatebnikniha.cz .

 

15.10.2009 6:06 | autor: Michaela Mazancová
Více o tématu: dárekhrátknihateplota

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist