Kateřina ve 26. týdnu těhotenství: Období oslav

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Mé milé, mí milí, máme se s holčičkou pořád báječně, přestože vše už není tak úplně bezoblačné. Začínám být unavená i ufuněná a začala mě bolet záda. Vyjít jedny schody s Tomem a nákupem je už problém.

Foto z ateliéru rodinné fotografie“ Fotopromě.cz


Takže si pěkně zaparkuji kočárek před domem, nechám si otevřeno a na malého vidím (bydlím ve zvýšeném přízemí), vynesu nákup, přebalovací tašku, pak případně další věci z koše, teprve potom zdrncám kočárek jedny schody do kočárkárny, vynesu dvoje schody nahoru Tomáška a jsem z toho zpocená i na zádech. A pak vybalujeme nákup, a když je hotovo, chce se mi skoro spát. Všechno mi trvá, ale na mateřské se nikam nespěchá, to je obrovská výhoda druhého těhotenství při malém dítěti. Pořád platí, že když to jen trochu jde, chodíme po obědě oba spát. Jsem zkrátka méně výkonná, těhotenství mi už dává signál, že je třeba ubrat, a tak samozřejmě ubírám.

O víkendu jsem si odpočinula a byla jsem celkem hýčkaná – jeli jsme všichni 3 na víkend za kamarády do Harrachova, kde našli doslova dokonalý penzion vhodný pro rodiny s dětmi. Nikdo jiný kromě rodičů a dětí tam vlastně nebyl, takže žádný stres a zvláštní ohledy, zkrátka skvělé zázemí. Dala jsem malého do pískoviště a měla pohodu. Ale horský vzduch unaví a byla jsem bez spánku po obědě, na který jsem už zvyklá.

Snažili jsme se být co nejvíce na vzduchu, dát děti spát do kočárku a v klidu si sníst oběd. Lukáš mi k obědu ulovil pstruha, kterého mi skvěle připravili v restauraci, a ještě mi koupil dva drobné dárky, přestože oslavenec byl on. Dnes má totiž narozeniny a také dnes jsme se vraceli z víkendu, takže se už v sobotu s přáteli slavilo. Musím říct, že mě s nealkem baví sledovat alko-večírek. Teď už slavíme celkem poklidně, protože jsme celkem unavení po cestě.

Další oslava nás čeká za týden, kdy mám narozeniny já. Mám ráda slavení se vším všudy, tzn. girnady, dorty a malá dárková překvapení s mašlemi a příjemné občerstvení. V den odjezdu jsem stačila potajmu vyvěsit girlandu a připravit na stůl pro Lukáše dárky, aby měl překvapení, hned jak přijedeme domů. Jsem v tomto pořád jako malá. A za další 3 týdny budeme slavit první narozeniny Tomáška, takže na to se samozřejmě zvlášť těšíme.

Jinak ke zdraví – test na cukrovku (oGTT test) je negativní, jak jsem předpokládala. Jeho průběh byl ale dost jiný než vloni. To byly doslova cavyky – měla jsem rizikové těhotenství a bylo zrovna šílené vedro. Lékařka na ultrazvuku, která mi předávala žádanku k vyšetření, před Lukášem řekla, že mě tam zkrátka doprovodí. Tak také bylo. Jeli jsme autem do centra Prahy na osmou ráno, samozřejmě nalačno… proběhl odběr krve a nebylo mi ten den zrovna nejlépe a pak to přišlo – pití odporně sladké husté a lepkavé tekutiny, navíc byla celkem teplá, tedy rozhodně ne vychlazená. A hlavně – dva kelímky a po prvních pár locích mě ta sladkost vážně až pálila v krku. Nechtěli mě pustit ani na chviličku ven a museli jsme strávit přes dvě hodiny v čekárně s dost vydýchaným vzduchem. A letos?

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Doslova pohádka, až na malý zádrhel. Domluvila jsem si test na poliklinice v ulici, kde nyní bydlíme, a doufala, že nebudu muset natřásat Tomáška v čekárně nalačno, po odběru krve a s touto pochoutkou v žaludku dvě hodiny… a zejména mě trápil ten vydýchaný vzduch. Objednala jsem se na vyšetření, měla jsem se dostavit do 7.30 ráno. Jindy spolehlivý budík – Tomášek ten den zcela selhal. Vstal až v 8.45 a já až s ním. Od porodu mě ani jednou nenapadlo nařídit si budík, dítě bohatě stačí. Takže jsem termín zaspala a musela vše řešit nanovo. Příště ale všechno vyšlo – neselhalo ani buzení technikou, ani syn a navíc byla sestřička velmi vstřícná. Ověřila si, že bydlím v ulici a pustila mě na ty dvě hodiny domů. A pitíčko mi i celkem chutnalo – glukózu sestra naředila studenou vodou a letos bylo s příchutí citronku, takže jsem kelímek (letos jeden) vypila celkem ráda – nic mě nepálilo, nic nelepilo, vážně dobrá limča a ještě zadarmo. A příští den ráno jsem v e-mailu našla zprávu od svojí gynekoložky, že těhotenskou cukrovku nemám. 🙂

Jelikož jsem si vše takhle báječně naplánovala, ještě ten den jsem měla ultrazvuk. A nestačila jsem se divit – ráno mi váha ukázala celkem devět kilo plus (s malým jsem přibrala celkem 13 kilo). A taky že ano – holka je pěkně velká! Má 800 gramů a vychází nyní o týden starší. Byla jsem ve 25. týdnu, dle ultrazvuku ale vycházel dvacátý šestý plus čtyři dny. Uvidíme ještě příště, zda čekám nějakou budoucí čtyřkilovku, anebo se posune termín.

Už jsem nějak dlouho u počítače, jdu se věnovat svému oslavenci.

Mějte se hezky a ať máte co nejvíc důvodů ke slavení.

Kateřina


 

Kateřina právě prožívá 26. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476608196706096.jpg

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist