Katka ve 21. tt – Fazolka č. 2

TĚHULKA LIVE! KATKA Pro začátek mého psaní bych se vám chtěla představit. Jmenuji se Katka, je mi 29 let a mám již dceru, které jsou čtyři roky (proto název fazolka č. 2). Druhého potomka jsme s partnerem neplánovali, vzhledem k tomu, že je starší a má již z předchozího manželství dvě dospělé děti, jsme si užívali společnou dceru. Já se vrátila po mateřské dovolené ke své práci, malá začala chodit do školky a v květnu mne překvapilo nedostavení se mé jinak pravidelné menstruace. Momentálně procházím 21. týdnem těhotenství. Ovšem toto těhotenství je úplně jiné, než bylo to první. Jedna komplikace střídá druhou a tak se s vámi chci o to vše podělit…

zoo-liberec-2018-29-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv blogerky

Začala bych od začátku. Potom, co mi vynechala menstruace, jsem si udělala těhotenský test, k mému překvapení byl pozitivní. Následovalo oznámení partnerovi, který byl sice překvapený, ale postavil se tomu čelem a začal plánovat, jak vše zvládneme. Bylo rozhodnuto – čekáme druhé miminko.

První trimestr, ale neprobíhal tak, jak bych si představovala. Po návštěvě gynekologie mi bylo těhotenství potvrzeno a pak začal kolotoč, který se stále točí a točí…

Začaly mi těhotenské nevolnosti, zvracení i nechutenství, vše úplně přes kopírák jako u prvního těhotenství. Přibližně v 9. tt jsem však začala ráno krvácet, bylo to velké množství krve a mě už v hlavě proběhlo, že je konec. Sebrali jsme se a vyrazili do porodnice v Podolí, kde mě vyšetřili a zjistili, že je miminko v pořádku. Nasadili mi léky a doporučili kontrolu u mého lékaře. Po týdnu se krvácení opakovalo, ovšem v menším množství. Má gynekoložka neshledala na kontrole nic, co by krvácení vyvolávalo, a doporučila mi odpočívat. Tak jsem si vzala v práci home office a pár dní odpočívala doma, vše bylo v pořádku.

Čtěte také:

Problém ukázal až ultrazvuk

Zhruba mezi 10.–11. tt jsem byla objednána na krevní testy před prvním screeningem. Odebrali mi krev a čekal mě kontrolní ultrazvuk. Tento ultrazvuk a výraz paní doktorky si budu asi pamatovat do konce mého života. Nález z ultrazvuku byl sedmicentimetrový hematom, v té době mělo miminko pouhé 4 cm, doporučila mi klid na lůžku a upozornila mne, že to je na hospitalizaci v nemocnici, protože hrozí potrat. Po domluvě mne pustila domů a objednala na  další kontrolu za 3 dny, která proběhla s mojí gynekoložkou. Kontrola potvrdila slova paní doktorky a byla mi napsána pracovní neschopnost a zakázán veškerý pohyb. Paní doktorka mi řekla, že pokud to miminko chci, musím jen ležet. Od té doby dodržuji klidový režim.

Ve 13. tt jsem absolvovala první screening, který dopadl výborně, miminko bylo v pořádku, všechny výsledky negativní. Hematom se dokonce o jeden centimetr zmenšil. Klid na lůžku ale stále platil. Od té doby chodím na pravidelné kontrolní ultrazvuky do porodnice v Podolí, kde sledují hematom. Přišla jsem o dovolenou, kterou jsme letos plánovali na ostrově Sardinie. Nakonec tam odjel partner s dcerou a já zůstala u rodičů, kteří se o mě starali.

Takto ve zkratce vypadal můj první trimestr u druhého těhotenství. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, vůbec mě nenapadlo, že bych mohla mít nějaké komplikace. První těhotenství bylo tak ukázkové. Na začátku mě potrápilo zvracení a nevolnosti, ale pak bylo vše v pořádku a na konci se nám narodila, krásná a zdravá dcera.

Tomu, co přináší druhý trimestr těhotenství, bych se chtěla věnovat příštím příspěvku.

A co bylo dál?

A jak se má nyní naše fazolka č. 2? Dává o sobě každou chvilku vědět, tím mě ujišťuje, že i přes to všechno se má v bříšku dobře. Vstoupila jsem do druhé půlky těhotenství a konečně je to na mně i vidět. Bříško začíná růst, dlouho se schovávalo. Od začátku těhotenství jsem již o 4 kg těžší, což na mé štíhlé postavě nikdo nezaznamenal, ale já již zjišťuji, že mám problém s oblečením.

Myslím, že jsem vás teď o sobě zahltila spoustu informací, tak si zbytek nechám zase na příště.

Přeji vám prosluněný konec prázdnin.

Katka


Katka má za sebou 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

27.8.2019 12:53 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist