Kdy a jak na focení miminek?

Tahle naše nádherná a voňavoučká zlatíčka milujeme víc, než cokoli na světě. A skoro stejně tak, jako my milujeme samotná miminka, milují babičky a dědečkové i jejich krásné fotky. Jenže, jak na ně? Kdy a jak přesně pořídit ty nejkrásnější fotky malého drobečka? Pro dobré rady ohledně focení miminek jsme samozřejmě nezašli nikam jinam než do vyhlášeného rodinného ateliéru Fotoprome.cz.

Trochu záludná otázka na začátek, fotit doma nebo v ateliéru?

Samozřejmě obojí. Ani jedno samo o sobě by totiž nebylo dost. Doma zachytíte spousty hezkých momentek, ale zase Vám budou chybět společné fotky a nadčasové a kvalitní fotografie. Většinou je to tak, že domácí momentky zachytí všechny krásné situace a potěší hlavně Vás a ateliérové fotografie jsou ty, které si ponecháte po dlouhou dobu a jednou se jimi bude těšit i „vaše miminko“ v době, když už třeba samo bude mít vlastní miminko. 🙂

Takže, kdy jít fotografovat miminka?

No to je jasné, kdykoliv! 🙂 Tihle malí, hraví kulíšci jsou tak nádherní, že si to opravdu zaslouží. Ale pokud se ptáte, kdy jako Fotoprome.cz doporučujeme absolvovat ateliérové focení, pak jsou to jasně tři hlavní období – novorozenci do cca 14 dní, to sami nezvládnete zcela určitě, miminka okolo půl roku a pak první narozeniny.

5761_4513-1101x619.jpg

Je vůbec možné fotit malá miminka hned po narození?

Období hned po narození je pro rodiče i miminko naprosto jedinečné, miminko je ještě maličký uzlíček a fotografie tak mají své neopakovatelné kouzlo. Protože je nutné fotit nejpozději do cca 14 dní, zdá se to brzy, jinak to ale nejde. Focení novorozených miminek je u nás ve Fotoprome.cz dnes dokonce jedno z nejoblíbenějších focení vůbec. Postavili jsme čisté, teplé a plně vybavené studio právě jen pro nejmenší miminka, takže je to opravdu bezpečné. A propásnout se bohužel dají jen jednou a o to snadněji… Ideální doba pro focení je totiž okolo 10. dne po narození a to uteče opravdu velice rychle. Fotit se totiž dá jen dokud jsou miminka takto malá, hezky spinkají a je s nimi možné bezpečně manipulovat, později by se vzbudila i při každém cvaknutí závěrky a bylo by po focení… Když přijdete v tomto krátkém období a poslechnete několik málo zlatých pravidel, tak je focení velice příjemné a nenáročné – nijak nezatíží ani vás, ani novorozené miminko. A ta nejdůležitější rada pro novorozenecké focení? Hlavně to nepropásněte, asi byste později velmi litovali, i když si to dnes třeba nemyslíte.

4463_5738_old1_copy-1101x619.jpg

Když to rodiče nestihnou, tak další vhodná doba na focení je tedy zase až za půl roku?

U větších miminek to už není takto přísné, i tak ale doporučujeme focení až tak po čtvrtém měsíci, kdy miminko hezky drží hlavičku, má svůj nádherný jasný pohled a začíná se dokonce šibalsky usmívat… Okolo půl roku je pak opravdu skvělá doba na focení, protože miminka už toho spoustu umí, ale jsou to stále ještě ta úchvatná malá miminka. Jsou ale již akční a na fotografiích se tak už projeví jejich jedinečná osobnost. Ve Fotoprome.cz máme navíc spoustu rekvizit a doplňků, aby fotky byly krásně rozmanité. Umíme ale samozřejmě i přirozené a čisté fotografie, to je jen na Vás. A nejdůležitější rada? Vyfoťte se i jako celá rodina!

4721_7328_copy_0-1101x619.jpg

A pak narozeninové focení s dortem?

První narozeniny jsou mimořádný a zlomový okamžik v životě, který si zaslouží zachytit na opravdu dobrých fotkách. Doma to těžko zvládnete tak, aby na nich nikdo nechyběl. Roční děti už ve Fotoprome.cz můžeme fotografovat v jiném prostoru, kde je možné klidně nadělat i trochu nepořádek s dortem, který u nás samozřejmě vždy musí být pravý a čerstvý. Děti tu najdou i spoustu jedniček, balónků a dalších rekvizit, takže si focení užívají, a to je to nejdůležitější. Krásné jsou tu i společné fotografie s celou rodinou. A protože miminka už umí být opravdu svéhlavá, vždy vybírejte na focení hlavně ten čas, kdy jsou zvyklá být nejčilejší. Když je člověk vyspaný do růžova, jde všechno hned lépe a s úsměvem a ani s miminky to není jiné… Takže nejdůležitější rada? Přizpůsobte se miminku a ne třeba tatínkům!

A rada na závěr? Nezapomínejte se fotit i Vy, až bude jednou Vaše miminko veliké, budou právě společné fotografie, tak jako i společné chvíle, ze všeho ty nejdůležitější…

A chcete si ateliérové fotografie užít ještě víc? Abychom čtenářkám a čtenářům oblíbeného Babywebu udělali radost, každý, kdo se v ateliéru Fotoprome.cz vyfotografuje do konce února (tedy do 28.2.2017), dostane k fotografiím i krásný tisk ve formátu cca A2 na archivální papír v hodnotě 599 Kč navíc zdarma! Stačí, když při objednání fotografií napíšete heslo: „Plakát s Babywebem“.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist