Letní focení plné rodinné pohody

Nechte slunce rozehrát svůj šarm, přírodu kouzlit s barevnými odstíny. Stačí, když do kouzelné scenerie zasadíte své děti a máte fotografie, které vám bude každý závidět.

Rodinná idylka se ale často na fotografie zachycuje jen s obtížemi. Buď se některému z dětí nechce postávat tam, kde bychom chtěli, aby zrovna stálo, nebo se děti alespoň stále zabývají něčím jiným, než by měly. V pozadí se objevují cyklisté, cizí děti, nebo psi, popřípadě fotografa pozlobí sluníčko, nebo vítr. A když už vše vyjde, na obrázku zase chybí fotograf… A nadšený amatérský fotograf má po radosti.

Děti pak rychle vycítí tlak a přílišnou snahu, a protože obvykle nechtějí dělat to, co dělat musejí, vše se promítne také do jejich nálady. A výsledek? Ubrečené oči a zaťaté pěstičky nejsou ani hezké ani žádoucí.

7492_8224-1101x619.jpgPřitom všichni, kdo již fotografování v přírodě zažili, se shodují, že venkovní focení může být velkým rodinným zážitkem. Stačí se jen svěřit do rukou zkušeného profíka, který se o vše postará, eliminuje všechny rizika, zabaví děti a výsledkem pro vás budou nádherné letní fotografie plné rodinné pohody.

Alexandra Freiová z rodinného ateliéru Fotopromě.cz, vysvětluje: „Děti dají někdy pořádně zabrat, naše fotografky jsou ale připraveny na řešení i těch nejzapeklitějších situací, které mohou nastat. I z nejzlobivějšího dítka umí udělat andílka, který si focení užívá a na fotografiích vypadá úžasně. Všechno je to hlavně o praxi a přístupu. Nic je nerozhází, děti si celé focení užívají a na výsledku je to pak opravdu vidět.“

6094_2779-1101x619.jpg

Co ještě byste měla o venkovním focení dětí vědět?

  1. Venku je sice zábava, přesto byste neměla děti nikdy spouštět z dohledu. Nebezpečím se může stát i fotogenická tůňka, pozor tedy na sdílenou odpovědnost, a pokud odcházíte, vždy se jasně dohodněte s dalším dospělým, že má děti na očích, a tedy na starost on.
  2. I nejzlobivější děti se nechají rády fotit, pokud jim nabídnete zábavu. Počítejte tedy s tím, že pod taktovkou profesionála budete mít na výběr z tolika snímků, že vás budou oči přecházet.
  3. Myslíte si, že cena za letní focení dětí je neúměrně vysoká, že stejné snímky pořídí babička na zahradě a zadarmo? Nenechte se mýlit. Nepořídí. Není to ani tak o kvalitním vybavení, jako především o zkušenostech, vycvičeném oku a schopnosti plynule reagovat na měnící se podmínky a různé situace.
  4. Rodinné fotografování v přírodě je prudce návykové. Jakmile jednou uvidíte své děti v neotřelém prostředí, už nebudete chtít jiné snímky. Jsou kouzelnou vzpomínkou, kterou si zamilují vaše babičky, tetičky, kamarádky. A vy budete mít vystaráno, co jim pořídit jako dárek. Takže v konečném součtu ještě ušetříte.
  5. Fotografování dětí je zábavné. Když ho ale máte pod taktovkou vy, nikdy na společném snímku nejste. Proto se svěřte do rukou odborníků, vaše děti totiž jednou (dřív, než se nadějete) budou chtít snímky, na kterých je také jejich milovaná maminka.

4423_9316_copy-1101x619.jpg

Investujte do vzpomínek, které vám i po letech vykouzlí úsměv na rtech. Objednejte se hned, léto je nyní nejfotogeničtější.

www.fotoprome.cz

Více o tématu: babičkadětifocenítlak

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist