Mimi LIVE! Jakub a Šimon (10): Lezeme kupředu, zpátky ani Kuba!

Kuba je konečně zdravý, i když stále není úplně fit a pořád se chce chovat. Šimon zatím nemocem odolává, tak mu držíme palce. Matýsek se chytá do školky, ale z toho má vítr spíš maminka.

Zdravím čtenářky Babywebu,

skončily prázdniny, klesly teploty a my se vrátili definitivně domů. Kuba už je zdravý (nakonec z toho byla ještě další nemoc), Šimon to zatím nechytil (a už je i po inkubační době, tak to snad bude dobré) a Matěj nastupuje zítra do školky. Mám z toho snad větší strach než on, ale doufám, že to dobře dopadne a já budu mít trochu víc času na bráchy.

Také jsem začala probírat věci, ze kterých kluci přes prázdniny vyrostli, a z nacpané skříně mi zbylo pár bodýček a kalhot. Spolu s nutným množstvím tepláků a dalších věcí, které musím koupit do školky, mám díky tomu přebírání pěkně dlouhý nákupní seznam… (a to ani nemluvím o věcech na zimu, tak daleko jsem se ještě nedostala). Začíná se také projevovat, že jsou kluci od velkého bráchy „šoupnutí“ o půl roku. Budu muset nakoupit i věci jako čepice a nějaké „boty“, aby jim netáhlo na nožičky, protože představa, že si je nechají schované pod dekou, je sice hezká, ale neuskutečnitelná.

Kubík se docela pěkně rozplazil. Asi už mu to nedalo, když se pořád posunoval jen dozadu a vždycky skončil zaklíněný pod křeslem nebo sedačkou, a řekl si, že to zkusí pro změnu směrem dopředu. Moc mě tím překvapil. Jinak je od těch svých nemocí pěkně „ukňouranej“ (což tedy ve spojení s dalšími dvěma dětmi není žádná sláva). Pořád by se jen choval, nebaví ho hrát si, lézt ani koukat z kočárku (ať už na bříšku nebo na zádech). Už jsem i uvažovala, jestli mu ještě něco není, protože začal i špatně spát. Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Šimon je proti tomu velice spokojené miminko (a doufám, že to tím nezakřiknu a že brzy neokopíruje Kubu). Líbí se mu hrát si na zemi nebo v ohrádce i v kočárku, a když vidí kolem sebe, vydrží opravdu neskutečně dlouho (teda, když má na co koukat). Když je unavený, tak usne během dvou minut a znovu se vzbudí s úsměvem – úplný opak Kuby. Problém ale má se zácpou, to potom tlačí a nic ho nezajímá. Nevíte, co by mohlo pomoci? Pan doktor poradil olivový olej do jídla, což situaci určitě trochu zlepšilo, a když by bylo nejhůř, tak glycerinové čípky, ale k těm bych se nerada dostala.

Tento týden začínám chodit s kluky plavat – jeden jde od jedné a druhý od půl druhé – jsem moc zvědavá, jak tohle zvládneme! Tak držte palce, ať není Kuba moc ufňukaný, Šimon ať neonemocní a Matýskovi ať se líbí ve školce!

Vzhůru do testovacího týdne!

Hanka

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist