Mimi LIVE! Jakub a Šimon (13): Silák a mončičák

Kluci si teď užívají pěveckých vystoupení staršího brášky a je jen otázkou času, kdy Matějovým performancím začnou tleskat.

Milé čtenářky Babywebu,

kluci mají za sebou osmiměsíční a tříletou prohlídku. Všichni byli shledáni jako zdraví, šikovní a dobře živení. Kubík je pořád větší a i působí takovým „siláckým“ dojmem. Má 74 centimetrů a 9,30 kilogramů. Šimon je proti němu mnohem drobnější (manžel mu říká mončičák a to ho docela vystihuje), má o 2 centimetry méně a váží 8,90 kg.

Šimon je stále šikovnější v tom, kam se všude dostat, ale Kubík ho pomalu začíná napodobovat. Už umí lézt po kolenou a nemusí používat jen styl „meresjev“ a dokonce se umí chytit stolu a na kolínka se vytáhnout. Do stoje to pořád ještě není, ale už tomu moc nechybí. Co se mu nedostává na pohybových schopnostech, zase dohání pusou – pořád něco mele a nadšeně volá „ tatatatata“, kdykoli se objeví manžel v dohledu. Šimon zase nádherně doladil slinové bubliny, které doprovází náležitým mručením. Čím víc mručí, tím větší bublina se mu povede. Ale je kvůli tomu pořád neskutečně oslintaný.

Z čeho jsou ale oba kluci nadšení, je velký brácha. Matěj se konečně přestal stydět zpívat a říkat básničky. Tuhle jsem přišla do kuchyně, kluci seděli jako „hřebíci“ na zemi, Matěj proti nim a zpíval: „Traaaviiičkaaa zelenááá, to je potěšeníííí, kdyyž si smyyyyslím, tak si seeeednu, kdyyyž si smyslííím, tak siii leeeehnu“ (slova moc neřeší, ale smysl to má). Kluci na něj koukali s otevřenou pusou, oči vyvalené a čekala jsem, jestli nezačnou po produkci tleskat.

Matěj už z nich zase tak nadšený není – věčně před nimi uklízí hračky, aby mu je nebrali nebo proto, že rozhodl, že jsou moc malé a oni by je mohli sníst. Napomíná je, aby nehlučeli, protože neslyší pohádku, a když si vezmou hračku, o které si myslí, že je jen jeho, tak jim ji hned běží vyměnit za nějakou miminkovskou.

Také jsme kluky přesídlili z lehátek na jídlo, do židliček. Jen si nejsem úplně jistá, že to byl krok správným směrem – hned na první pokus Šimon „trefil“ misku s kaší a půlku jí vylil na stoleček. A jde jim mnohem lépe uhýbat před lžičkou – copak kaši, tu mají rádi, ale jak to bude s obědem, který zase až tak nevyhledávají, to nevím…

Takže krmení zdar a příště na napsanou!

Hanka

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist