Mimi LIVE! Jakub a Šimon (17): První sněžení

První sníh je vždycky radostnou událostí – rodiče se kochají zasněženými ulicemi i lesy, dokud jim nezačne bílé nadělení komplikovat život, děti jsou nadšené z neznámého poletujícího chmýří.

Ahoj všem čtenářkám a čtenářům,

konečně je tady sníh! Dokonce přišel i k nám do Prahy. Kluci na to z kočáru koukají a diví se, co jim to lítá do obličeje. Zima je jako blázen, ale bacily nezamrzly, takže s rýmou a kašlem válčíme dále. Kluci úspěšně nakazili celou rodinu, ale mohlo by to dopadnout tak, že všichni aspoň získají imunitu na Vánoce a ty pak proběhnou v klidu.

Jízda s kočárkem je plná adrenalinu – zmrazky na chodnících nejsou nic na našich 6 předních malých koleček. Uvidíme, jestli se nakonec nebudu muset na zimu vrátit k velkému kočáru.

Nevím, jakou máte zkušenost s oblékáním mimin do všech potřebných vrstev – my jsme aktuálně na 3 a než všechny obléknu (a u toho zpacifikuju Matěje, aby se oblékl také), jsem úplně zpocená a zralá spíše do sprchy než na procházku. Ale pilně trénujeme a za chvíli už to určitě půjde samo.

Koukala jsem, že Gábina řešila režim dne Tobyho. Kluci už mají poměrně stabilní režim, kdy si dají ještě v postelích ráno mlíčko (vychází to mezi 5–7 hodinou podle toho, jak se jim spí). Kolem 9 snídáme (tedy já snídám, kluci asi spíš svačí) a zhruba za hodinu jdou spát. Mezi půl 12 a půl 1 je oběd, kolem třetí je ovocno-jogurtová svačinka, potom zhruba v pět trochu mléka a v půl osmé večer kaše. Daří se vám dodržovat denní režim? Napište mi do diskuze.

Také si začali čistit zuby, a to je tedy vážně legrace, protože je to asi šimrá, tak nastavují pusiny, že chtějí ještě. Zatím „čistíme“ bez pasty, jen ošmrdlat kartáčkem, aby si zvykli na pravidelný rituál. Mají každý 8 zubů, takže je nejvyšší čas!

Jako každý rok i letos nás navštívil Mikuláš. Kluci koukali, dostali sušenky tak na dva roky dopředu a dokonce se nechali pochovat a vyfotit. Matěj to snášel trochu hůř a ještě dnes se ptá, jestli nepřijde čert (a přitom tu žádný nebyl). Kéž by to aspoň trochu pomohlo… Ve školce se pilně připravují na besídku, takže jede koledy pořád dokola – pár z nich už nemůžu ani slyšet. Jsem na to moc zvědavá a taky, jak se to bude líbit klukům, protože mají tato představení moc rádi a rádi se zapojují.

Užívejte první sníh a zase na napsanou!

Hanka

 

Více o tématu: bacilydětiklucimlíčko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist