Mimi LIVE! Jakub a Šimon (12): Rychlý jako Meresjev

Jeden se plazí, druhý leze, oba jsou děsně rychlí, takže je maminka nestíhá zachraňovat (nebo zachraňovat okolí před jejich zvídavostí).

Ahoj čtenářky Babywebu,

letošní podzim je skutečně zkouškou, kdo s koho. Dvojčata jsou čím dál tím rychlejší a pohotovější, Matěj umíněnější a všechny děti si mezi sebou posílají nějaké bacily.

Šimon je ve stoje čím dál šikovnější. Už se umí kousek posunout ve stoje tam, kam chce. Také už domyslel návraty na zem, opře se o ruku a opatrně se posune k zemi. Také už zjistil, že zadek má na sezení a sedí docela hezky. Kubík to všechno pořád pozoruje z povzdálí z lehu a štve ho jen to, že nevidí tak vysoko jako Šíma. Když ho posadím, sedí jak pecka, ale je stabilnější než Šimon. Každopádně přesuny plazením (styl „Meresjev“, jak říká můj taťka) zrychlil na úroveň Šimonova lezení, a když se rozhodnou, že půjdou každý tropit neplechu někam jinam, nestíhám je vyndávat z květináčů, kolíčků na prádlo, kuchyňských šuplíků, Matějových knížek, zpod stolu a podobně.

Posunuli jsme se také kousek dál v případě zjišťování příčin Šimonových opakujících se zánětů močových cest. Byli jsme na rentgenovém vyšetření – musím říct, že bylo do breku skoro i mně, ale nejvíc plakal Kubík, kterému se nic nedělo. Nicméně vyšetření zjistilo, že reflux v močových cestách Šimon nemá a budeme tedy pokračovat dále. Moje domněnka je, že za to bude moct předkožka, jen nevím, kdy se tak asi může dělat obřízka. Už bych byla ráda, kdyby se přišlo na to, co jim to způsobuje, a měli jsme pokoj.

Každý se mě ptá, jak kluci jedí. Nechci to zakřiknout, ale zatím dobře. Jen si asi budu muset rozšířit své kuchařské obzory a klukům gurmánské zážitky, protože když jsem četla, jak si Gábinin Toby pochutnává na chřestu, trochu jsem se za tu věčnou mrkev a brokolici s něčím styděla… Také už jsem jim zkusila dát křupíny nebo různé dětské sušenky, ale pořád mi přijde, že jsou na ně děsně tvrdé a mají je akorát napatlané na celém obličeji, oblečení a úplně všude okolo sebe. A musím říct, že umýt takhle napatlanou a lehce zaschlou křupínu není úplně jednoduché.

Hanka

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist