Mimi LIVE! Josífek: Černé myšlenky

Mám nové non-stop společníky: únavu a vyčerpanost. Noční „směny“ mi dávají obzvlášť zabrat a k tomu se přidala ještě migréna, která trvala tři dlouhé dny. Honí se mi hlavou černé myšlenky. Jsou to pořád ještě rozházené hormony nebo poporodní splín? Občas mě přepadají temné myšlenky, že nic nezvládám, že nejsem dobrá máma. Tedy máma, manželka, hospodyně… Ke zlepšení nálady mi ale stačí, aby se na mě děti usmály. Je to pořád nahoru – dolů. A taky sem – tam.

S dětmi si totiž člověk nemůže jen tak dělat „velké“ plány. „Po obědě vyžehlím, utřu prach nebo vytřu podlahu…“ Ha-ha-ha. Když jedno dítě nechce usnout, tak se to druhé podle zákona schválnosti právě probudí. A přece si nebudu hrát na hospodyni ve chvíli, kdy mám být, samozřejmě daleko raději, máma!

Věkový rozdíl mezi sourozenci

Mezi Josífkem a Stázinkou je věkový rozdíl rok a půl. Chtěli jsme mít děti brzo po sobě. Naše okolí na to reagovalo většinou negativně. „Proč si pořizujete děti tak brzo po sobě? Bude to pěkný frmol,“ děsili nás. Přitom nikdo nikdy neřekl, jaký je vlastně ten ideální věkový rozdíl. Setkala jsem se i s názorem, že by měl být věkový rozdíl mezi sourozenci asi tři roky, protože tak má máma čas se dítěti v nejdůležitějších prvních letech života věnovat úplně maximálně. Jinde jsem zase slyšela, že děti, které jsou věkově blíž, si spolu více rozumějí a vyhrají…

Zatím to nemohu nijak posoudit, Josífek je ještě miminko. Občas mám ale špatný pocit, že se Stázince nemůžu věnovat tolik, kolik bych chtěla. Snad to na ni ale nebude mít nějaký špatný vliv. V co jiného mám také doufat, když už jsou karty, jaksi, rozdané? Jaké máte zkušenosti s věkovým rozdílem dětí?

Ach, ta váha…

Jsem šest týdnů po porodu a stále mám deset kilo navíc. V těhotenství jsem nabrala dvacet, takže jsem někde v půlce cesty. Snad to ještě půjde dolů! Mám pocit, že se mě ta kila tentokrát nějak drží. Slyšela jsem, že po druhém a dalším těhotenství se kilogramy shazují hůře než po prvním porodu, a je to asi pravda.

Jsem těhulka!

Alespoň pro paní prodavačky v samoobsluze. Jak to?

Měla jsem ohromnou radost, když jsem se dozvěděla o focení pro Mimi LIVE! Jak jsem tak jásala a těšila se, můj manžel suše pronesl, že je zajímavé, že ještě neřeším, co na sebe… A moje radost byla rázem ta tam! Měl pravdu. Ani před měsícem ani teď nemám co na sebe! Vejdu se jen do těhotenských riflí. Odmítla jsem si kupovat zvláštní kalhoty jen na dobu, než po porodu zhubnu na původní váhu (což bude doufám brzo…). Vejdu se i do jedněch laclových šatů, ve kterých ovšem vypadám jako těhulka. Má to i výhodu – v obchodě nemusím z košíku zvedat těžké věci. Prodavačky jsou k těhulkám opravdu ohleduplné.

Potničky?

Na obličejíku našeho Pepíčka se objevily pupínky. Červené s bílou čepičkou, má je kolem bradičky a na tvářičkách. Podle doktora to je prý normální, děti to mívají. Tak jsem ráda, že to není nic vážného. U Stázinky jsem se totiž s něčím podobným nesetkala, tak jsem se nejdřív trochu lekla.

Přetahovat ano nebo ne?

Při první prohlídce mi náš dětský lékař ukázal, jak mám malému stahovat předkožku. Vím, že se to má chlapečkům dělat, ale překvapilo mě, že už takhle malinkým miminkům. Některým mým kamarádkám totiž jejich lékaři radili, ať stahují, ale až tak od jednoho roku. Tak jsem z toho celá zmatená. Náš doktor tvrdí zkoušet stahovat, ale dávat pozor, aby to malého nebolelo.

Usmívám se!

Přesně den před tím, než jsem dosáhl věku šesti týdnů, jsem se poprvé na svou maminku usmál! A protože vidím, jakou z toho má maminka radost, snažím se usmívat na každého, kdo se mi zrovna věnuje, na mamku s taťkou, babičku, dědečka…

Taky se rád chovám, miluji pohupování a jemné poklepávání po zadečku. Jakmile ale houpání ustane, otevřu očko, abych dal světu na vědomí, že ještě nespím. Pokud se nebude pokračovat, budu asi muset zase začít plakat! No aspoň k něčemu je to bolení bříška užitečné, maminka s tatínkem mě potom nosí na rukou a houpají, abych přišel na jiné myšlenky.

Taky už jsem pěkně vyrostl. Je mi šest týdnů, vážím 4 860 gramů a měřím 54 centimetrů. Při narození jsem měl 3 130 gramů a 49 centimetrů a to jsem byl o tři týdny urychlené miminko!

Vaše maminka Mimi LIVE!

Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Napište Ivě e-mail na mimi@babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist