Mimi LIVE! Josífek: Děti mě drží nad vodou

Jak se říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Po nedávné smrti babičky přišel ještě větší šok. Zemřel mi tatínek. Bolest, která sžírá moje srdce a duši, se nedá ani popsat. Kdo nezažil, nepochopí. Během dvou let jsem pochovala maminku, babičku a teď už i tatínka. Tak moc to bolí!

Stázinka s Josífkem mě drží nad vodou a každý jejich úsměv je na moje bolavé srdíčko jako balzám. Jak mě ale mrzí, že mého tátu nikdy pořádně nepoznají! Byl by skvělým dědečkem, stejně jako byl skvělým tatínkem.

Předtucha

Tu noc, kdy taťka zemřel, se mi zdál sen. Byli jsme na nádraží, taťka měl odjíždět. Ptala jsem se ho, zda jede a aby mu to neujelo. Usmál se a povídá: „Já nikam nejedu, já tu budu s vámi.“ A mě zalil takový příjemný pocit. Jako by mi tatínek ve snu chtěl říct, že ať se děje, co se děje, ve skutečnosti nikdy neodejde. A je to tak. Nikdy na svého tatínka nezapomenu a nikdy jej nepřestanu milovat. V mém srdci zůstane napořád…

Jakou roli hrají sny ve vašem životě? Napište nám svůj příběh.

Podvědomá reakce Stázinky

V noci, kdy tatínek zemřel, dostala Stázinka vysoké horečky. Doktor potvrdil naše podezření – silná angína. Dostala antibiotika jak v sirupu, tak v kapičkách do nosu, protože mandle měla bolavé. Do toho se jí začaly dělat boláčky na obličeji. Nejprve se jí udělal jeden nalitý vodičkou, pak prasknul a vedle toho se udělal další. S panímámou jsme se po telefonu shodly, že by to klidně mohly být neštovice.

Dostala jsem velký strach o malého, aby se od sestřičky nenakazil. Večer bylo Stázince ještě hůř, i když už začala brát léky. Svíjela se v křečích a plakala. Tak jsem nakojila Pepíčka a skoro o půlnoci vyrazila s malou na pohotovost. Paní doktorka naštěstí potvrdila jen angínu a moje podezření na neštovice vyvrátila. Boláčky na obličeji prý souvisejí s angínou. To byla úleva!

Jaké máte zkušenosti s horečkami a bolestmi v krku vy? Co všechno horečka znamená? Poraďte všem na diskusi, čtěte zkušenosti ostatních.

Všechno špatné je k něčemu dobré

Domů jsem tedy vyrazila o něco klidnější. Moje velké starosti o děti mi tak trochu pomáhaly nesužovat se tolik tím ohromným trápením kvůli tátovi. Teď už je malá zdravá, ale přesto se bojím, aby angínu zase nechytila, trápí ji podle mě celkem často…

Mistr v přetáčení

Josífek miluje válení sudů! Moc ho baví se přetáčet ze zad na bříško a zpět. Je nadšený, když se může natahovat za hračkami. Už se také dokáže pláčem ozvat, když mu Stázinka vezme nějakou hračku, kterou si zrovna vyhlídnul.

Ach ta vedra!

Týden jsme přežívali vedra jen doma, protože malá brala léky, se kterými nesměla na sluníčko. Teď už ven můžeme, ale vevnitř a ve stínu nás pro změnu drží venkovní vedro. Ani malému nedělá tohle počasí dobře. I když má minimum oblečení, hned se zpotí. Snažím se děti osvěžovat sprškami vlažné vody z rozprašovače, to se jim hned uleví. Každý večer je koupu, ale než se dostanou do postýlky, už jsou zase oba úplně mokří. Snad se to počasí trochu umoudří a vedra poleví. Nedá se ani chodit na procházky, jen po ránu, ale to už je vedro pomalu taky.

Jak snášíte vedra vy? Jste spíš doma nebo venku?

Co na vedra říká MUDr. Martin Gregora?

Rozprašovač možná není špatný nápad, ale některé děti by se ho mohly bát. Základem je v tomto počasí držet se s dětmi v době mezi 11 a 15 hodinou uvnitř nebo někde zcela ve stínu. Důležité je, aby byl prostor větrán a dítě průběžně dostatečně pilo. Je-li kojeno, pak doporučuji častěji přikládat k prsu, případně dát navíc napít kojeneckou vodu.

Stínit korbičku kočárku například vlhkou plenou nedoporučuji, protože by to zabránilo volnému pohybu vzduchu, který je důležitější než malé zchlazení tímto způsobem.

Vaše Iva


 

Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (2) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist