Mimi LIVE! Josífek: Láska je láska

My děti umíme rodičům pěkně zamíchat kartami. Najednou tu nejsou jen jeden pro druhého, ale mají třetího (a čtvrtého, pátého) do party. A někdy dokonce, obzvlášť maminky, zapomínají, že je tu vůbec ještě také nějaký tatínek a že také čeká na trochu pozornosti. Láska je holt láska. A ta mateřská je jiná, než partnerská.

Láska online. Bez fotky!

Poznali jsme se přes inzerát na internetu a od té doby jsme spolu. V květnu to bude už krásných, dlouhých 9 let. Už od první chvíle jsme oba věděli, že k sobě patříme a že spolu jednou založíme rodinku. Po tříleté známosti jsme se vzali.

Život naruby

Po narození Stázinky mě zaskočilo, jak ohromně silná vlna lásky k ní mě zaplavila. Najednou jako by tu byla jen Ona a až po ní můj manžel. Byla jsem z toho sama docela v šoku. Tenkrát jsem Pepčovi řekla, že ji nadevše miluji, víc než jeho. Chudák. Muselo to být pro něj docela drsné, když byl u mě do té doby na prvním místě On. Snažila jsem se mu vysvětlit, že my, mámy, to tak prostě cítíme a není na tom nic špatného. Jen se nám po narození dítěte naprosto změní žebříček hodnot a láska, kterou jsme doposud cítili k partnerovi, se nedá srovnat s láskou k dítěti, která je tak silná, bezprostřední a nezištná. Prostě mateřská.

Dnes už vím, že jsem měla být ohleduplnější a citlivější. Když se narodil Josífek, už jsem přesně věděla, co nastane. Děti jsou u mne samozřejmě na prvním místě, přesto se však snažím nezapomínat ani na manžela, kterého také moc miluji. A tak jsem mu dneska napsala básničku. Jen tak, z lásky. Protože i když to bude za měsíc devět let, co jsme spolu, máme se pořád rádi:

Když slunce vyjde a paprsek mě pohladí,

je to jak od tebe, můj milý rytíři.

Srdce mi poskočí, celé tělo zjihne,

to když mě obejmeš, to když jsi u mne.

Slunce ať zajde si, mraky ať zšednou,

hlavně že ty tu jsi,

aspoň na chvilku se mnou.

Ta váha se zasekla!

Už jsem si zakázala na tu protivnou váhu stoupat. A přece občas neodolám a stoupnu na ni s pocitem, jako že by mi (už konečně!) mohla ukázat o nějaké to kilo míň. Ale ona ne a ne. Prostě se zasekla.

Nechápu to. Po prvním porodu šla váha dolů jako po másle. Jedla jsem cokoliv, i sladké. A teď mám pocit, že přiberu sotva na něco sladkého jen pomyslím. A chutě na sladké mám pořád. Minimálně jednou denně si musím nějakou dobrotu dát, ať je to sušenka, kus koláče nebo čokolády. Jako kojící mamina diety nedržím, ale zaskočilo mě, že mi váha neklesá. Po Stázince jsem měla tři měsíce po porodu už jen 3 nebo 4 kg navíc (z původních 18 kg), teď mám stále 9 nebo 10 kg.

Vaše maminka Mimi LIVE

Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist