Mimi LIVE! Josífek: Mrkvičku na lžičku, prosím

Josífek nám sice už dlouho neodolatelně koukal do talířů, ale když na něj poprvé přišla řada s příkrmem, dělal pěkné obličeje. Nakonec to ale zvládl. A zvládl i doprovodit sestřičku do nemocnice a mezitím o všem hezky vyprávět svým ponožkám. Je s ním zkrátka zábava.

Hurá, příkrm! Brrr, příkrm

Tak a je to tady. Josífek se konečně dočkal a dostal něco jiného než mateřské mléko. Kdybyste ho ale viděli, jak se tvářil, když tu rozmixovanou, vařenou mrkvičku poprvé ochutnal! Úplně zkřivil obličej, převaloval sousto v pusince a nakonec ho vyplivnul. Pomalinku jsem to zkoušela znova a znova a nakonec něco málo po dlouhém váhání spolknul. Se Stázinkou jsme sehrály divadýlko, jak moc je to dobré: „Jůů, mňam, háám, to je ale dobrůtka“. To zabralo a Josífek se nechal přemluvit k dalšímu malému soustu. Stázinka je velká pomocnice, malému utírá bryndáčkem pusinku a nejraději by ho i sama nakrmila.

Zatím mu dávám jen zeleninu. Osvědčily se mi Příkrmy první lžička, které jsou pro začátky s přikrmováním tak akorát a nabízejí velký výběr různých příchutí.

Jak to vidím já, Josífek

Moc jsem se těšil na to, až budu moct taky papat stejné jídlo jako mamka s taťkou a Stázinkou. Když mi ale mamka dala tu oranžovou kašičku na lžičce, moc mi to teda, upřímně řečeno, nechutnalo. Ale uvidíme. Jsem jedlík, takže si asi zvyknu. To víte, sladké mlíčko chutná mnohem lépe.

Nemocnice už je za námi

Minule jsem psala, že se chystáme se Stázinkou do nemocnice na magnetickou rezonanci a další vyšetření, protože lékaři mají podezření na metabolickou poruchu. Tak už to máme za sebou. Když mi doktor sdělil, že je magnetická rezonance v pořádku, musela být slyšet rána, jak mi spadl kámen ze srdce. Tak moc se mi ulevilo!

Při příjmu se divili, že budou muset ubytovat i mě a malého. Přitom sestřička, která nás objednávala, řekla, že to nebude problém. Naštěstí měli volná lůžka a tak nás skutečně přijali všechny tři. Aby s námi mohl být i Josífek, naordinovali mu rýmu. Tu ale nakonec opravdu dostal! Malá totiž večer po příjmu dostala horečku a rýmu a tu měl do rána i Josífek. Chudinka Stázinka po ranní narkóze dvakrát zvracela, takže dostala kapačku s glukózou a domů jsme jeli až večer.

Musím poděkovat celému personálu dětského oddělení nemocnice v Ústí nad Labem, byli skvělí! Opravdu to s dětmi umí, všechno vysvětlí a mají s dětmi trpělivost.

Z nemocnice do nemoci

Stázinčina viróza, která v nemocnici přeskočila i na Josífka, vlezla dneska i na mě. Josífek měl včera večer 38,5, takže jsem mu na noc dala sirup proti horečce. Dopadlo to naštěstí dobře, horečka klesla. Je to snad poprvé, co se od sebe děti takhle nakazily – a Josífek poprvé v životě zažil, jaké to je mít horečku.

Ani se netěším na podzim a zimu, když vidím, jak snadno se děti mezi sebou nakazí a že to chytí raz dva i máma. Ještě to chytí i Pepa a budu ošetřovat tři děti místo dvou.

Vaše Ivča


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010).

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist