Mimi LIVE! Josífek: Svět je přímo k sežrání!

Začíná to být s Josífkem pěkná honička, protože všechno všecičko, na co dosáhne, šup do pusy. Očividně si ohromně užívá osahávání světa pusinkou. A já trnu, aby tam neskončilo i co nemá…

Že by už zoubky?

Náš malý okamžitě strká všechno, na co dosáhne, do pusinky. Ať je to plínka, deka, hračka, cokoliv. Vždy je po ruce vlastní ruka, to dá rozum, takže ta je v pusince skoro pořád. A těch slin, to jsou snad litry…

Tak si říkám, jestli už se mu neklubou první zoubky? Nebo jen pusinkou objevuje svět? U Stázinky jsme první příznaky růstu zubů pozorovali taky tak od čtvrtého měsíce, ale první zub se v plné parádě vyklubal až někdy v jedenácti měsících. Takže jsem zatím v klidu a čekám zoubek nejdříve tak za měsíc, dva. Každé dítě je jiné, takže se klidně může stát, že se Josífek bude pyšnit prvním zoubkem mnohem dříve než jeho sestřička. Ale kdo ví?

Kdy vyrostl první zoubek vašim dětem? Předcházelo tomu něco nebo jste zoubek prostě jednoho dne objevili?

Mateřství mě totálně naplňuje!

Rodičovskou dovolenou jsem si s Pepíčkem vzala na tři roky. Když ale vidím, jak strašně rychle to utíká, nejraději bych s ním byla doma klidně i déle! Nepatřím mezi ten typ žen, které se z mateřské honem rychle těší do práce. Mně tedy práce nechybí a lidí je kolem mne také dost. A když mě občas potřeba jít mezi lidi přece jen přepadne, stačí mi absolvovat velký nákup v přeplněném hypermarketu a mám zase na čas vystaráno.

Být doma s dětmi mě prostě baví nejvíc. Baví mě s nimi trávit čas, učit je novým věcem a úplně nejvíc ze všeho mě baví, když je dokážu rozesmát, udělat jim radost! Ať si společně hrajeme nebo se jen tak spokojeně válíme ráno v posteli, je nám fajn. Snažím se maximálně si užít každý okamžik!

Josífku, vítej

Ještě jsem vám ani nestihla říct, že Josífek už má za sebou i oficiální přivítání do tohoto světa – na radnici. Bylo to moc dojemné, pan starosta měl k nám rodičům a dětem neotřepaný proslov, děti ze sboru zazpívaly a nakonec jsme malého vyfotili v dřevěné kolébce, ve které se jako miminko houpal i jeho tatínek. Josífek ani nepípl a pozoroval všechno, co se kolem děje, dokořán otevřenými kukadly. Takže jsme si i takovou formalitu jako vítání občánků nakonec docela slušně užili.

Iva


 

Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (2) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist