Mimi LIVE! Josífek: Vysmáté miminko

Náš malý Josífek je ohromně společenský. Každého, kdo se na něho podívá, promluví či se usměje, obdaří Josífek úsměvem nebo mu něco „poví“. Někdy se rozchechtá na celé kolo. A do toho se už přetáčí na bok. To je pak sranda!

Upovídaný Josífek mluví kdykoliv

Našel si oblibu v povídání i při jídle, kdy mi mezi jídlem cosi povídá a usmívá se. Kouká se na mě těma svýma velkýma modrýma očima a směje se nahlas. V tu chvíli mě zavalí neskutečný pocit lásky a něhy, až mi kolikrát vběhnou samým dojetím slzy do očí.

Pes, nejlepší přítel člověka – i dítěte

Máme doma dva pejsky, tedy fenky – srnčí ratlíky. Mámu Šmudlu a její dceru Sisinku. Ta je veliká kamarádka s naší Stázinkou. Jsou jako sourozenci. Sisi chodí malou kontrolovat, když spinká. Když vstane, hned běží do pokojíčku a malou vítá. Šmudla zase kňourá, když malý brečí, aby mě upozornila, že se něco děje. Ale kňourá a vyje především tehdy, když malého něco bolí – jako by měla i ona šestý smysl na druh pláče miminka.

Máte doma také pejsky nebo nějaká jiná domácí zvířátka? Přijali vaši domácí mazlíčci děti také za „vlastní“?

Trénujeme přetáčení na bok

Josífek se také zdokonaluje v přetáčení na bok, natahuje se za hračkami a moc ho to baví. Nejoblíbenější je však stále u něj hrazdička. Už přišel na to, že může jednotlivé zavěšené hračky rukou rozhoupat nebo je třeba uchopit do ručičky. Procvičuje to denně. Kolikrát ho to zmůže natolik, že při hraní usne.

Stázinka pomocnice

Už se moc těším, až malý vyroste a budu moci obě děti koupat najednou. Zatím mi při koupání asistuje Stázinka, opatrně malého omývá ubrouskem namočeným ve vodě a malý se na nás při tom směje, pokud tedy zrovna nebrečí. To se taky občas stane, když není na koupel naladěný. Piští pak jako myška a nahlas pláče.

Gynda: mise splněna

Konečně jsem se rozhoupala a došla si na tu gyndu. Pepa pohlídal děti po obědě, když spaly, a já vyrazila. Kontrola dopadla dobře. Chtěla jsem se s doktorem domluvit na hormonální antikoncepci, která se může užívat při kojení, ale bohužel nemůžu brát ani jeden ze dvou nabízených druhů. Jeden jsem zkoušela brát po prvním porodu, ale začala jsem špinit a pak i krvácet, takže jsem ji vysadila. Musíme se tedy spoléhat na další běžné metody, alespoň dokud budu kojit.

A jakou máte zkušenost s antikoncepcí při kojení vy, milé spolumaminky? Je hormonální antikoncepce dobrý nápad?

Den matek

V neděli jsme slavili Den matek. Nejkrásnější dárek jsem dostala od dětí. Malá mě objala a řekla: „ráda“ (zkrácená verze „mám tě ráda“ :-). A malý se na mě hned po ránu ještě v posteli usmíval jako sluníčko.

Já mám bohužel už jenom manželovu maminku. Složila jsem jí básničku. Patří ale vlastně všem maminkám – i vám.

Pohlazení od maminky

úsměv na její tváři

zahřeje jak sluníčko

co na nebi září.

Maminka je přístav v bouři,

když zlé moře zuří.

Stačí když nás obejme

hned se vichr ztiší.

Maminka je člověk,

který nás má rád.

Když je šťastná ona

na Zemi je ráj!

Vaše Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist