Mimi LIVE! Josífek: Zase v nemocnici

Naši rodinku opět souží nemoc. Zvracení, horečky… Zkrátka nějaká nakažlivá viróza, která si postupně smlsla na každém z nás. A se Stázinkou jsme nakonec skončili v nemocnici! Ještě že máme Josífka, ten nám svou věčně dobrou náladou pobyt zpříjemnil.

Nejprve přišel Pepa ve středu z práce s tím, že mu bylo celou noc špatně a zvracel. Malá dostala ten den pro změnu ty svoje čtyřicítky a druhý den ráno se Josífek přidal se zvracením. No a já jsem za nimi byla hned v závěsu, takže jsem prozvracela a strávila na WC celou noc ze čtvrtka na pátek. Ráno, i když mi ještě stále nebylo úplně dobře, jsem naložila dětičky do auta, stavila se cestou pro babičku a jela s nimi k doktorovi. Babička byla moc hodná, že jela s námi, sama bych to v tom stavu asi nezvládla.

Viróza

Doktor děti vyšetřil a řekl, že je to viróza, kterou máme všichni, ale jelikož každé tělo reaguje jinak, tak malá má „jen“ vysoké horečky a malý přidal ke 38,5 ještě zvracení. Chudáček skoro celou noc proplakal, ani prso nechtěl, takže jsem měla oprávněný strach z dehydratace. I přesto, že byla Stázinka už dneska ráno bez horečky, navečer zase celá hořela. Vůbec nevím, co by to mohlo být. Měla jsem původně strach, aby to nebyla zase angína, ale tu pan doktor nepotvrdil. Připadá mi, že Stázinka trpí na horečnaté onemocnění docela často. Ráda bych jí nějak posílila imunitu. Lékárnice mi řekla, že nějaké preparáty jsou zbytečné, ať jí dávám sezonní ovoce a zeleninu. Přitom malá dostává ovoce i zeleninu často a má je moc ráda, tak já už nevím.

Poradíte mi? Nějaký tip na přirozené posílení imunity? Děkuji vám všem moc!

Do nemocnice!

Přesně pět dní poté, co u malé horečky zmizely, se jí opět vrátily. Byla jak v ohni a tak jsme hned druhý den ráno vyrazily i s ranní močí k doktorce. Po pár hodinách jsem volala pro výsledky a dozvěděli jsme se, že to vypadá na zánět močových cest a musíme jet do nemocnice, kde bude Stázinka hospitalizovaná.

Zánět močáku!

Zánět močového ústrojí se bohužel potvrdil. A tak jsme se ocitli všichni tři v nemocnici. Stázinka, já a – jak jinak – i Josífek. Když jsem doma balila věci, měla jsem z toho docela obavy. Ale nakonec jsme pětidenní pobyt mezi čtyřmi stěnami zvládli na jedničku. Dětičky byly moc hodné. Jediný problém byl se spaním, Josífek, jakožto starý nespavec, Stázinku průběžně budil. Takže máme za sebou další pobyt v nemocnici a já doufám, že už máme na hodně dlouhou dobu dopředu „vybráno“.

Jak to vidím já, Josífek…

V posledních dnech mě moc baví „pérování“ na kolínkách, rozhoupu se a jelikož z toho mám ohromnou radost, směju se nahlas na celé kolo. Teď, když jsme byli v nemocnici, mě všichni obdivovali, jak se pořád krásně usmívám a že za chvíli určitě přerostu svoji o rok a půl starší sestru.

No to nevím, ale jedno vím jistě. Mám ji moc rád. Vždycky, když jsem se probudil, mě vítala tím svým krásným “ahoj pepíííí“ a já jí úsměv hned velmi rád opětoval! Moc mě baví, když si spolu hrajeme. Stázinka na mě s oblibou bafá a dělá „kuk“ a já se vždy rozchechtám na celé kolo a ona také.

A jelikož mě takové hrátky někdy docela unaví, dokážu to pak „zabalit“ třeba i během jídla. Jako dneska. Ležel jsem na bříšku, což je má nejoblíbenější poloha, a žužlal jsem si, samozřejmě pod dohledem mamky, svoji oblíbenou dětskou sušenku. A najednou mi začala padat víčka, až jsem zabořil hlavu přímo do prostěradla. Mamka mě pak otočila na bok, abych mohl spokojeně spinkat dál. No to víte, když je to potřeba, dá se odpočívat i při jídle!

Vaše Ivča a Josífek


 

Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (27), můj muž Josef (30), dcerka Stázinka (2) a náš malý-velký Josífek (* 21. 1. 2010). V projektu Mimi LIVE! se s vámi dělíme o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist