Monika v 11 tt: Jak to všechno začalo

TĚHULKA LIVE! MONIKA Jmenuji se Monika, je mi 33 let a vždycky jsem spíše řešila vysokou školu, kariéru a kam zajít na drink, než jaké jsou projevy těhotenství a kam bych dala v novém bytě postýlku. Jak to tak bývá, tak se ale postupem času můj pohled na život změnil. Vdala jsem se a začali jsme přemýšlet o miminku.

Když jsme se s manželem shodli, že je ten správný čas pořídit si dalšího malinkého člena rodiny, začala jsem některé věci o početí a těhotenství zjišťovat. Než jsem se ale nadála, najednou se mi nechtělo spát na břiše a začala jsem se o sebe trochu víc bát. Už jsem nevyhledávala kurzy sebeobrany ani se nehrnula na vibrující power plate.

Poslední listopadovou sobotu jsem si udělala těhotenský test a o dvou čárečkách nebylo pochyb. Většinu budoucích maminek zachvátí obrovský pocit radosti, i já jsem byla nadšená, ale také jsem věděla, že mě teprve čekají různá vyšetření, strach z potratu a pravděpodobně změna gynekologa. Manželovi jsem to oznámila hned, jak jsem vyšla z koupelny. Měl velkou radost. Odpoledne musel sice do školy, ale když přijel, přinesl mi kytici a čokoládu, aby mi prý bylo dobře.

Tři dny po pozitivním těhotenském testu jsem si koupila test Clear blue. Stojí sice víc, ale ukáže vám, před jakou dobou jste počala. Na displeji se rozsvítilo 2–3 týdny. To už jsem si začala říkat, že tedy asi budu opravdu těhotná. Prvním mým příznakem kromě omezení spaní na břiše bylo to, že mi přestala chutnat káva a rozhodně mi nevoněl alkohol. Nic dalšího.

Jenže postupem času jsem nemohla maso, slaninu, uzeninu, jogurty a z mé oblíbené čokolády mě pálila žáha. Naštěstí jsem přišla na to, že můžu jíst piškoty, rohlíky a banány.

Největší problém jsem měla s pitím. Dočetla jsem se, že černý čaj nemůžu, zelený také ne a po ovocném mě pálila žáha. Džus s vodou jsem zvládla tak maximálně půllitr a tím to končilo. Caro ani kakao nepřipadaly v úvahu. Pila jsem tedy kohoutkovou nebo kojeneckou vodu. Nic jiného jsem v podstatě nepozřela.

S tématem souvisí:

Jak jsem si na začátku říkala, jaká je to paráda, že mi nic není, tak to jsem ještě netušila, že bude hůř. Najednou jsem měla velké problémy s únavou, ale hlavně s permanentní kocovinou. Byl to úplně stejný stav, jako když to člověk přežene s alkoholem. Žaludek na vodě, bolest hlavy, břicha a únava, ze které se ne a ne vyspat. Byla jsem ráda, že mi toto období vyšlo na vánoční svátky. Všichni byli přejedení nebo měli opravdovou kocovinu, takže nějaká moje nevolnost se dala v pohodě svést na vánoční večírek z předchozího dne.

Dva dny před Vánoci jsem byla u svého gynekologa a na prvním ultrazvuku. Byla jsem nervózní a vystresovaná. Vše bylo ale v pořádku. Piškotkovi (pracovní název pro miminko) krásně bilo srdíčko a dokonce jeho velikost odpovídala poslednímu termínu menstruace.

Rodině jsme to oznámili na Štědrý den s velikým embargem. Hned se všichni začali předhánět kdo a kdy bude hlídat. Musela jsem se smát, vždyť nás toho ještě tolik čeká…


 

Monika právě prožila 11. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist