Používat, či nepoužívat tampon při plavání v těhotenství?

VÁŠ DOTAZ V našem městě se nekonají žádné kurzy plavání pro těhotné, ale já bych ráda začala chodit alespoň „normálně“ plavat do plaveckého bazénu. Obávám se však, abych si tím nezpůsobila nějakou infekci. Sestřička u mé gynekoložky mi doporučila, abych si vždy vzala tampon namočený v olivovém oleji. Jaký je na to váš názor? Nerada bych nějak ublížila miminku.

zena_tehotna_voda_koupani_istock_000023136471small.jpg Zdroj: archiv redakce

Odpovídá gynekoložka MUDr. Radka Gregorová:

„V těhotenství bych se zavádění jakýchkoli předmětů do pochvy vyvarovala. Spíše dbejte na to, abyste nezůstala v mokrých plavkách déle, než je nezbytné, a důkladně se osprchovala. Pokud byste přece jen na sobě pozorovala první příznaky zánětu pochvy, tak ihned vyhledejte lékaře, aby se včas zahájila léčba.

Čtěte také:

Obecně se plavání v těhotenství považuje za vhodnou pohybovou aktivitu, a to i proto, že plaváním se posiluje a zároveň uvolňuje pánevní dno, ulevuje také zádovým svalům a kloubům. Kvůli větší náchylností ke vzniku křečí je namístě, aby těhotné ženy, zejména v pozdním stadiu těhotenství, navštěvovaly bazén v doprovodu někoho dalšího.

22.7.2019 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist