Rizikový dětský kočárek

Na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představuje vážné riziko pro uživatele. Jedná se o dětský kombinovaný kočárek, typ Implast Bolder 4, který spotřebiteli prodán volně bez obalu.

Výrobcem kočárku je firma P.P.H. IMPLAST s.j., ul. Wykopy 11, 60-001 Poznaň, Polsko.

Česká obchodní inspekce informuje, že bylo při posouzení výrobku a příčiny nebezpečí zjištěno, že vlastnosti posuzovaného vzorku výrobku nejsou ve shodě s bezpečnostními požadavky na dětské kočárky.

Při zkoušce bylo zjištěno:

a) lůžko (hluboké) provedení: Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo již při třetím nárazu k uvolnění („vyjetí“) lůžka od konstrukce. Přední klipsy se tak dostaly mimo konstrukci a dále nebylo možno ve zkoušce pokračovat – požadavek na bezpečnost kočárku nebyl splněn!

b) sportovní provedení: Při směru vozidla, kdy je rukojeť vzadu, došlo po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 21 mm – požadavek normy je max. 10 mm!

Při směru jízdy vozidla, kdy je rukojeť vpředu, došlo opět po deseti nárazech k posunutí (uvolnění) sedačky po konstrukci o 20 mm – požadavek normy je opět max. 10 mm!

Požadavek na bezpečnost kočárku tak opět nebyl splněn. Dále byly zjištěny nedostatečné a neúplné informace v návodu k používání a značení na výrobku.

Tento dětský kočárek Implast Bolder 4 tak není ve shodě s požadavky na výrobky pro péči o dítě – Dětské kočárky a zároveň nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle zákona o obecné bezpečnosti výrobků.

„Vzhledem k tomu, že kočárek není bezpečným výrobkem, bylo vydáno ochranné opatření, které spočívá v zákazu uvádění výrobku na trh, uložení povinností stažení výrobku z trhu a z používání a dále byla uložena povinnost účinným způsobem bezodkladně informovat o nebezpečnosti výrobku osoby, které by mohly být vystaveny nebezpečí plynoucímu z výrobku,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Zdroj: TZ (Praha, 9. září 2010)

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist