Štěpánka ve 24. týdnu těhotenství: Já chci bonding!

Týden zase za námi a já se hlásím s novými zážitky. Pepíček oslavil 38. narozeniny, no neoslavil, protože ho skolila chřipka, takže dostal jen pusu na tvář. To ale není jediná novinka, bylo toho strašně moc, tak už vás nebudu zdržovat.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Druhý den jsem byla v Canadian Medical Care na vyšetření cukrovky. To jsem nesla těžce. Byla jsem objednaná na 8. hodinu a nejhorší bylo, že jsem od půlnoci nemohla jíst a pít a já se v noci budím hlady, vždy si cestou na záchod strčím něco malého do pusy a pak se vlastně divím, že přibírám. 🙂 Ale prý na to, že už jsem v 6 měsíci a čekám dvojčátka, tak 15 kg není tak strašné. Ráno jsem s sebou měla přinést ranní moč, na kterou jsem samozřejmě zapomněla.

V ordinaci jsem od sestřičky dostala čaj, docela jsem na něj měla chuť, i když čaje piju, jen když jsem nemocná, říkala jsem si – lepší než nic, protože jsem měla neskutečnou žízeň. Po napití prvního doušku jsem se málem pozvracela! Nesladím kávu a ani čaj a v tom drinku bylo snad kilo cukru. Nejdřív jsem si myslela, že mi sestřička omylem dala její čaj, ale když mi řekla, že to musím celé vypít, tak mi bylo zle. Nakonec jsem to zvládla, ale chtěla jsem to hned zapít vodou, což jsem samozřejmě nemohla. Čekala jsem dvě hodiny, každou hodinu píchnutí do prstu a v 10 hodin jsem se dozvěděla, že mám jíst jako doposud, že je vše v pořádku.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Mezi čekáním na výsledky jsem si povídala s jednou paní a ta se mě ptala, zda budu rodit přirozeně nebo císařem. Řekla jsem jí, že vzhledem k mé prodělané nemoci a k mému vysokému věku to vypadá na císaře a vlastně s tím počítám. Krásně mi vysvětlila, jak důležitý je bonding, o kterém jsem do té doby vůbec nevěděla. A po císařském řezu vlastně ihned neprobíhá, tak až půjdu příští týden na kontrolu, tak se pana doktora, co mě bude rodit, zeptám, jak to vlastně bude. A pokud to jen trochu půjde, tak budu chtít rodit přirozeně. (Podpora bondingu je možná i po porodu císařským řezem, jak se dozvíte z článku Podpora rané vazby po porodu císařským řezem.)

V pátek jsme měly u nás holčičí večer. Byla u nás moje kolegyně Petra, Móňa a Jířa. Koukaly jsme na Vyvolený a holky, protože si vsadily na Pavlínu, tak samozřejmě nevyhrály a já se jim smála. Pak jsme drbaly a vyprávěly a strašně moc se nasmály. Byla jsem tak rozdováděná, že jsem nemohla, když odešly, usnout. Budu se těšit, až si to zase zopakujeme!

V neděli mi odjela sestra zpátky do Rakouska a já ji uvidím až za půl roku! Bude se mi po ní stýskat, najednou je tady bez ní smutno a nemá mi kdo říkat: „Paní, kam rostete?“ Nemá mi kdo sahat tisíckrát denně na bříško a čekat, až ji kopnou.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK

  • Jste čerstvě těhotná?
  • Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?
  • Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?
  • Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?
  • Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Těhotenství je krásný, moc se mi líbí být těhotná. Jen ještě nedokážu odhadnout, jak veliký mám bříško a pořád někde narážím. Do dveří, do lednice, do židlí, musím si to začít hlídat. Mám před sebou ještě tři měsíce a už jsem měla problém ve vaně. Pedikúra byl nadlidský výkon, oholit se, tak o tom raději ani nemluvím. Vůbec nevím, jak to dělat? Budu si muset nějakou taktiku, abych si to usnadnila.

Co mě trápí nebo trápilo, protože Pepíček, jako kdyby věděl, že o tom budu chtít psát, tak se se mnou miloval. Vadilo mi, že jsme neměli strašně dlouho sex! Já měla vždy strašně ráda sex a v těhotenství to podle mě gradovalo. 🙂 Mohla bych pořád a všude, jenže Pepíček se pořád vymlouval, nejdřív jsem si myslela, že se mu nelíbím, protože jsem nakynula, ale když jsem si s ním promluvila, tak jsem zjistila, že se bojí, aby miminkům neublížil a abych náhodou zase nepotratila. Strašně moc si ho za to vážím, ale já mám v těhotenství také svoje potřeby a paní doktorka mi řekla, že pokud mě nic nebolí a je mi to příjemný, tak se nemusíme ničeho bát. Taky k tomu řekla, že spoustu chlapů to má úplně stejně jako Pepíček, že se jen bojí.

Tak doufám, že se to zlepší a že dokud to udýchám, tak to bude častěji.

Holky, pokud mi budete chtít s něčím poradit nebo se jen na něco zeptat, tak se budu těšit na diskusním fóru a příští týden se budu těšit.


Očima tatínka:

Všechny moc zdravím a chci se podělit, jak prožívám těhotenství se Štěpánkou. Myslím si, že jí těhotenství moc sluší, celá jen září. Myslím, že na to, že je těhotná, tak toho zvládá opravdu hodně! Už má komplet upečené vánoční cukroví a já jí na to tajně chodím. Musel jsem se smát, když jsem otevřel dózu a tam byl vzkaz: Lásko, ať Tě to ani nenapadne a ruce pryč!!! Asi se bude divit, až to otevře, ale já si nemůžu pomoci.

Strašně se zklidnila, už nemá ty výkyvy nálad, ale generál je pořád, ale to je celých 9 let! Já se doma nemusím o nic starat, denně mám uvařeno, připravenou svačinu do práce, vše včetně složenek zařizuje sama. Je soběstačná, jen si myslím, že za pár dní nebo týdnů už nebude moci řídit, protože nedosáhne na pedály.

Vím, že ji hodně trápí, že nemáme skoro vůbec sex! Řekla mi, že si myslí, že už mě nevzrušuje, ale tak to vůbec není. Nikdy nebyla krásnější než teď, ale já se prostě jen bojím, abych jí nějak neublížil. A nejsem jediný. Všech kamarádů, co jsem se ptal, tak se sexu v těhotenství spíš vyhýbali.

Jinak už mě dětičky párkrát koply. Já ji moc rád hladím po bříšku a vždy, když přijdu z práce, tak první dostane pusu ona a pak hned lásky.

Moc se těším, až už tady budou s námi, a já vím, že bude ta nejlepší máma na světě!


Štěpánka právě prožila 24. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476601958155736.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist