Štěpánka ve 33. týdnu těhotenství: Po čem těhotné touží?

TĚHULKA LIVE! ŠTĚPÁNKA Týden zase za mnou a opět se jdu s vámi podělit o to, co jsem zažila. Bylo toho hodně – kontrola v porodnici v Podolí. Přijeli se na mě podívat kamarádi, zlá teta Jana i moje hodná maminka. A taky vám prozradím svý momentálně největší přání, vlastně dvě.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Začalo to kontrolou v ÚPMD v Podolí, kdy jsem byla docela vystrašená, protože ty otoky nohou dle mého názoru nebyly normální. Strávila jsem tam 5 hodin, nejdřív jsem byla na ultrazvuku na pravidelném vážení a měření a hlavně zjistit, zda průtok placenty u Olivera zůstává hraniční, a naštěstí se nic nezhoršilo. Dětičky rostou jako z vody, Anička už má 1700 g a Oliver 1600 g. Pokaždé je pro mě veliký zážitek vidět prcky a moc bych si přála, aby ten měsíc, co mi ještě chybí do porodu, už byl za mnou a miláčci tady byli s námi. Samozřejmě vím, že je pro ně nejlepší, ať vydrží co nejdéle ve mně, aby byli silní a zdraví. Po konzultaci s lékařem, který mě uklidnil, že všechny testy dopadly na výbornou, v moči žádné bílkoviny a že takové otékání rukou a nohou je s dvojčátky v pořádku, protože mi snědí skoro všechny bílkoviny, tak se nemám nervovat a užívat si poslední týdny těhotenství. A to, že mě bolí stydká spona, bohužel k těhotenství také patří, přece jenom jsou tam dva a ten tlak je větší. Byla jsem pochválená od sestřičky i pana doktora, že mám krásný bříško, bez jediný strie, a já hrdě hlásila, že to je určitě tím, že se pravidelně mažu Bepanthenem, který jsem zdarma dostala a nemůžu si to vynachválit. Každé budoucí mamince a nebo těhulce ho vřele doporučuji! Odcházela jsem klidná a spokojená, že je vše tak, jak má být.

Druhý den proběhlo pravidelné focení ve Fotopromě, který jsem si tentokrát opravdu užila, a máte se na co těšit! Bylo to super, a až to jednou skončí, tak se mi po holkách bude stýskat, byly jsme super parta a moc jsme se pokaždé nasmály.

Celý uplynulý týden byl a příští bude ve znamení návštěv. Jeden den jsem tady měla Móňu s Péťou a Jarouškem a podle toho, jak jsem se smála, tak tady budu určitě do 100 let. Ty návštěvy mě nabíjejí a já se na ně pokaždý moc těším. Každá návštěva mi pokaždé donesla pro prcky nějaké oblečení. Už to nemáme kam dávat, tak jsem všem řekla, že pokud by něco chtěli donést, tak poprosíme o jednorázový plenky, a už jsme pár balíků dostali, tak mám velikou radost a tímto mým kamarádům a kamarádkám mooooc děkuju!

Už jsme si totiž propočítali, že na začátku budeme potřebovat měsíčně 10 balíků, a mě málem omyli. Maminka pokaždé, když přijede, tak doveze tři balíky, až je mi to trapný. Chuděrka moje malá, ta si tu návštěvu u nás moc neužije, místo aby si odpočinula, tak tady lítá jak hadr na holi. Jsem si šla na chvíli lehnout a uklidila celý byt, umyla okna, vyprala záclony a pak v neděli odjíždí úplně vyřízená a mně jí je moc líto. Samozřejmě mi to moc pomůže, protože už jsem neskutečně neohrabaná, bříško je opravdu obrovský a zrovna včera v noci, když jsem šla na toaletu, tak jsem se 2x praštila o kliku a měla jsem květnatý slovník. : -)

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Pak jsem tady měla Janičku, moc málo se vídáme, ale víme o sobě a máme se moc rády a Janička chce, aby jí dětičky říkaly zlá teta Jana, a já si naivně myslela, že si dělá srandu, ale byla jsem rychle vyvedená z omylu. Janička je prostě vtipná!

Mám spoustu přání, jako aby byly dětičky zdravé, maminka a všechny, co mám ráda. A taky přání, které by mi usnadnilo život. Teď si ze všeho nejvíc přeji, abychom si co nejdříve ušetřili na auto, do kterého se vejdeme s i dvojčátky. Mluvím o tom skoro každý den a Pepíčka to trápí, že to nejde tak rychle, jak bychom si přáli, ale já věřím, že do léta ho budeme mít.

Přeji všem hezký týden a příští úterý se budu těšit!


Štěpánka právě prožila 33. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609261672016.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist