Těhulka Live! Tereza: Rok

Jmenuji se Tereza, je mi 31 let. V létě jsem se vdala za skvělého muže, který chtěl dítě o něco více a o něco dříve než já :-). Mojí vášní je cestování a lezení po horách. Procestovala jsem půlku světa, žila v Kanadě i v Praze a usídlila se v Podbeskydí. Na dítě jsem se necítila nikdy připravena a nejsem jedna z těch žen, které to berou jako náplň svého života. Třeba mi to mlíko na mozku změní :-). Teď mi zbývá pár měsíců se na novou roli připravit.

vanlife-1-1100x618.jpg Zdroj: Tereza Milatová

Jsme už třetí den na road tripu. Už jsme 3 noci spali v autě a je to boží!!! Máme pohodlnou matraci jako doma. Jenom pořád spím na břiše. Až přijedu domů, musím si konečně sehnat ten těhotenský polštář. Holky (moje kamarádky zasloužilé matky) tvrdí, že když mi to zatím nevadí, tak to nevadí ani Trevorovi, tak snad ok. Jsem na začátku pátého měsíce, konkrétně přelom 17. a 18. týden a břicho pořád nikde – klepu na dřevo. Jeansové kraťasy mě sice malinko tlačí, ale to je vše, kde to poznám. Je mi skvěle. Dovolenou číslo dvě si užívám do posledního dechu – to asi proto, že tak funím do kopce. To je vlastně aktuálně asi jediný symptom mého těhotenství.

Dovolenou máme pestrou. Každý den něco děláme – ferrata, výšlap, plavíme se po jezeře a denně boucháme několik kilometrů v autě. Naštěstí se Tomáš ujal hrdě řízení a já si můžu užívat serpentiny většinou ze sedadla spolujezdce. Je to určitě akční dovolená, která může být náročná i pro netěhotné jedince, ale já si to užívám. Nohy na stůl si zatím nemám potřebu dávat, jen zvolním tempo a večer jdu dříve spát, a když chci být velmi rozumná, vezmeme to lanovkou, která nás posune do půlky kopce. 

Každé ráno se probudím a jak nemám ještě napapané břicho, tak si rukou nahmatám bouli a rozeznám, kde Trevor leží. Sem tam se změní místo zdola více doprava. Sem tam mě to už i dojme. Už si zvykám na tu představu, že “něco” ve mně žije a že za rok bude spát v autě mezi mnou a Tomem. 

Občas své spolucestovatele (jeli jsme ve čtyřech lidech a dvou vanech) prudím svojí ranní rozmrzelostí, která mě ovšem velmi brzo přejde díky krásnému počasí a neuvěřitelné scenerii. Mám nacestováno docela dost, ale Švýcarsko mě mega uchvátilo. Hodlám se tam vrátit i s miminem. Jen se smířit s těmi cenami za chudý oběd. Vyrazte!

V půlce tripu se druhé posádce rozbilo auto, takže jsme dalších pár dnů pokračovali ve třech. I spaní ve třech se dá v autě s vetřelcem v břiše. Jen ta moje rozmrzelost po ránu je trochu horší. 

S blížícím se víkendem jsem se dostávali více a více na jih do Francie a bylo zde víc a víc vedro. Mně bylo vedro kupodivu stejně jako ostatním a snášela jsem ho v pohodě. Jen jsme změnili program z hikování na více plavání a vodní sporty. Dokonce jsem si zvládla zacvičit sem tam i jógu dle instrukcí z lekcí. Bojím se diastázy jak čert kříže, ale prý s ní mají problém hlavně vysportované slečny s buchtama na břiše, tak snad  budu víc v poho, když já mám na buchtách špek. 😉

Ze soboty na neděli v noci jsme dojeli po cestě domů z Francie k jezeru severně od Lago di Garda. V neděli máme výročí svatby. Měla jsem naplánovanou romantickou noc na Čeladné, ale to jsme v rámci úspory času přesunuli na později. Těsně po půlnoci jsme dojeli na naše spací místo, bouchli šampus a šli oslavit rok manželství nahatou koupačkou. Takové ty klasické řeči, jak to rychle uteklo, vám asi nemusím tlumočit. Ale prostě byl to skvělý rok, který stál za to! 

Tereza právě prožívá 18. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

18.8.2020 5:45 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist