Těhulka Live! Tereza: žením otce

Jmenuji se Tereza, je mi 31 let. V létě jsem se vdala za skvělého muže, který chtěl dítě o něco více a o něco dříve než já :-). Mojí vášní je cestování a lezení po horách. Procestovala jsem půlku světa, žila v Kanadě i v Praze a usídlila se v Podbeskydí. Na dítě jsem se necítila nikdy připravena a nejsem jedna z těch žen, které to berou jako náplň svého života. Třeba mi to mlíko na mozku změní :-). Teď mi zbývá pár měsíců se na novou roli připravit.

zenim-otce-1100x618.jpg Zdroj: Tereza Milatová

Z dovolené jsme se přihnali v pondělí ve 3 ráno. Nebo teda spíš jsme byli mega rádi, že jsme dojeli v pořádku a že jsme měli v autě Maru, která to odřídila od Vídně až do Ostravy, kam jsem si musela zajet pro své odložené auto. Dřív bych byla schopná řídit do rána a v pohodě, ale teď jsem dělala společnost Maru pouze do Mikulova a pak jsem totálně odpadla. Asi to jsou ty projevy těhotenství. Z Ostravy jsem nahodila rychlost, abych se mohla konečně po deseti dnech vyspat v posteli.

Celý týden se nesl ve znamení příprav svatby mého otce. Teda nepotřebovali ode mě nic zásadního. Jen přijet pro koláče a odvézt je tchánovcům a k nám. Taky jsem furt nevěděla, co si vezmu na sebe. Do poslední chvíle jsem nekupovala žádné šaty, protože jsem nevěděla, jak mi břicho naroste. Přece jen jsem na přelomu 18. a 19. týdne a to moje těhotné kamarádky už mají větší břicha. Na mně byste to zatím nepoznali. Nebo byste mě museli pozorovat pořádně a nahatou. Já se pozoruju furt, že se mi špek mírně přetvořil na to vyduté tvrdší břicho. Šaty jsem nakonec vyřešila na webu. Objednala jsem devatery šaty s tím, že vyzkouším a ty, co mi sednou, si nechám. Přece jen jdeme na pět svateb. Nakonec mi byly dvoje. Na tátovu svatbu jsem vybrala ty vínové, protože jsou ve stejné barvě jako šaty druhé svědkyně, tak ať ladíme.

Jsem celý týden busy, dodělávám práci. Rychle na poradu, do kanclu, sejít se s Tomášem, vzít naše na večeři, nalakovat sobě a nevěstě nehty, vypsat si dovolenou na pátek, rozdat dárky, nechat se udělat krásnou, dovézt krámy na svatební místo, vítat hosty a užít si svatbu číslo 1 tohoto roku. 

Je to zvláštní pocit ženit vlastního otce a jít mu za svědka. Jsou s Pavlínou spolu 18 let, takže to není rozmar “stařecké druhé mízy.” Dlouho jsem si říkala, že je zvláštní, že bude mít stejné příjmení jako já, ale já se vlastně vdala loni a nosím jméno Tomáše, takže cajk :-D.

Byla jsem zvědavá, jak dlouho vydržím, protože jsem dost ráda, když vydržím do jedenácti večer. Jak jsem v prvním trimestru nemohla spát, tak teď mi to jde dobře. Spánek miluju, tak doufám, že Trevor bude spací dítě :-). Celý den jsem si užívala svatbovací atmosféru a alkohol mi nechyběl do doby, než se všichni svatebčani dostali na jiný level. Samozřejmě, že všichni kolem říkají, že trošku si dát můžu, a to já si i trošku dám, ale byly doby, kdy jsem zvládla jednu, dvě lahvinky. Teď se musím spokojit s jednou, dvěma deci :-).

Maru mě taky stále “otravuje” s dotazy, zda už cítím pohyby. Ona byla těhotná úplně stejně, akorát o rok dříve. Prý už 3. 8. cítila. No já zatím furt ne, věřím, že je to normální. Užívám si klídek, pohodu a to, že to na mě vlastně nikdo nepozná a v neděli jdu na hike. Zase. 

Tereza právě prožívá 18. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

1.9.2020 5:48 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist