Může těhotná žena létat letadlem?

VÁŠ DOTAZ Dobrý den, jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství a ráda bych s přítelem za měsíc jela na dovolenou, abychom si prodloužili léto a užili si jeden druhého, než nám začne úplně jiný život. Mám ale trochu obavu, zda je bezpečné v těhotenství létat. Mé těhu je bezproblémové. Děkuji za odpověď, Katka
foto: istock.com

Babyweb odpovídá:

Ano, můžete. Dá se říci, že do 28tt si můžete létat, jak chcete, ale je nutné vzít v úvahu, že cesta letadlem je určité riziko vždy.

Za nejbezpečnější je považováno létání v druhém trimestru. Mezi 28tt a 36tt se většina leteckých společností chrání tím, že vás přepraví pouze s lékařským osvědčením. Po 36tt vás již většina aerolinií nepřepraví. Maminek, které v tak pokročilém těhotenství touží po létání, stejně moc není.

Po 26 tt vás navíc nepojistí na cesty žádná pojišťovna. Než si jako těhotná sjednáte cestovní pojištění, dobře si prostudujte smlouvu, protože některé pojišťovací ústavy nepojišťují ženy již od 20 tt.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Určitě v tom ve čtvrtém měsíci nevidím problém :) Třeba cestovní pojištění v těhotenství u ERV je možné až dva měsíce před porodem :)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené