Problémy s pletí a padáním vlasů po porodu

VÁŠ DOTAZ I když už jsem přestala kojit, padají mi strašně moc vlasy. Neustále nacházím chuchvalce na zemi, na hřebenu i na oblečení naší malé holčičky. Vlasy mi hodně zřídly a navíc mám obličej plný boláků. Akné to asi není, ale jsou to velmi bolestivé pupínky s bílými čepičkami.
foto: istock.com

Názor odborníka: 

Během těhotenství dochází v organizmu k základním metabolickým, hormonálním a imunologikým změnám, které se projevují na kůži i ve vlasech. Po porodu a zvláště po ukončení kojení některé hladiny hormonů prudce klesají, což vede k řadě změn v celém těle ženy.

V těhotenství zůstávají vlasy déle v růstové aktivitě. Naopak po porodu se vlivem poklesu některých hormonů ve velkém rozsahu uvolňují a vypadávají. Tato změna je nejnápadnější čtyři měsíce po porodu (kdy mnoho žen přestává kojit) a než vlasy dorostou, trvá to řadu měsíců. Původní kvalitu mají vlasy často až tři roky po porodu.

Na podporu růstu a obměny vlasů je vhodné v lékárně zakoupit tablety s vitaminy na podporu růstu vlasů a želatinu. Pokud by vlasy během půl roku nezačaly dorůstat, je vhodné obrátit se na kožního lékaře.

Stejně tak doporučuji obrátit se na kožního lékaře s žádostí o léčbu vaší vyrážky v obličeji. Má podobný původ, ale vyžaduje návštěvu u odborníka.


Odpověděla: MUDr. Štěpánka Čapková, CSc.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, mě na vlasy pomohlo také konopí :)) A také jsem obměnila jídelníček a zařadila více jídel, tkeré obsahují vitamíny a látky potřebné pro regeneraci vlasů. Zkuste také, mě napověděl zajímavý článek na www.volluma.cz - http://www.volluma.cz/vitaminy-proti-padani-vlasu, trvalo to asi 3 měsíce a vlasy se krásně lesknou.. ještě vymyslet něco na to nepříjemné maštění, a budu naprosto spokojena! 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já používám proti padání vlasů konopnou kosmetiku, šampon Capillus s kofeinem, vyrábí ho firma Cannaderm a nemůžu si ho vynachválit. Zpočátku jsem používala i sérum stejné značky, aby se padání vlasů výrazně omezilo a taky se tak stalo. Vlasy nepadají a na pohled jsou zdravější, lesklejší a pevnější :-), můžu jen doporučit.

Obrázek uživatele OlivaIva
OlivaIva

Proti padání vlasů je uplně nejlepší kopřivový přeliv z čerstvých nebo sušených kopřiv, kterým vlasy po každém umytí opláchneme a již neoplachujeme čistou vodou. Uvidíte ten zázrak, rychleji porostou a při správné výživě nezatěžující játra, i zhoustnou.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

na padání vlasů:-) reneval neo...kamaradka mela uplne roztrepene a zacuchane vlasy, uz byla rozhodnutá ostrihat je a vyzkousela jeste uzivani tohooto. Vlasy vypadaji o 60% lépe rekla bych a to dobrala jedno balení. V lékárne jsem to nevidela,ale pres internet se to da objednat v pohode.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené