Tipy a triky

Porod je pro řadu žen velkou neznámou. I když se vyzbrojí nejrůznějšími návody a tipy a triky od známých, den D pak může vypadat úplně jinak. Přesto platí, že čím více informací budete mít, tím víc byste měla být na porod připravená. Více...

Homeopatické tipy na lepší hojení po císařském řezu

I když jste se připravovala na přirozený porod, musíte z nejrůznějších důvodů podstoupit sekci? V tom případě pro vás máme několik rad, jak si můžete psychicky i fyzicky po zákroku ulevit. Text je vhodný i pro ženy, které operace zasáhla neplánovaně. Homeopatika jsou jemnou a šetrnou léčbou,... Celý článek »

Jak si připravit porodní plán

Budete se mnou jistě souhlasit, že přírodní proces, jako je porod, se do detailu naplánovat nedá. To je pravda, představa se může od skutečnosti lišit. Přesto je důležité si svůj porodní plán připravit. Porodní plán je vlastně jakýsi soupis přání,... Celý článek »

Chci dobrý porod. Jak na to?

V sedmém měsíci svého prvního těhotenství se Markéta budí s oroseným čelem. Co že se jí to zdálo? Vybavuje si útržky snu, noční můry o nadcházejícím porodu a miminku, plná bezmoci a strachu. Podobný sen k ní nepřišel poprvé a pomalu se v ní začíná... Celý článek »

S dulou se to lépe táhne!

Mateřství je radostná událost, ale také pěkně náročný úkol. Přivede ženu do mnoha zcela nových situací. Jak to brilantně zvládnout v pohodě s klidem? Najměte si dulu! Kdo že to je? Dula je žena, která vás provede porodem, bude vás podporovat, nebo... Celý článek »

Jak vybrat porodnici

S hledáním vhodné porodnice je dobré začít s předstihem. Tak, abychom ji stačili v klidu navštívit a vše probrat s personálem na místě. Některé rodičky mají ale nejbližší porodnici vzdálenou i desítky kilometrů. Ty pak vybírají obtížněji. I tak je... Celý článek »

Jak si ulehčit porod?

Jak si ulehčit „těžkou hodinu“? A existuje vůbec nějaký recept, který skutečně pomůže? Ano, a dokonce hned několik. Pro rodící maminku je především důležitá příjemná atmosféra a psychická pohoda. Tu lze navodit hned několika způsoby. Celý článek »

Co ulehčí porod?

„Chceme zdravé miminko a zdravou maminku, a tomu podřídíme všechno. Na oplátku však chceme respekt a oboustrannou komunikaci,“ přiznává primářka břeclavské porodnice MUDr. Janka Bambasová. Celý článek »

Aromaterapie při porodu

Jednou z možností, která vám nabízí úlevu a pomoc při porodu, je aromaterapie. Tato alternativní přírodní věda pomůže budoucí mamince zvládnout jak porod, tak dobu těsně po něm. Spojení masáže a aromaterapie je velmi účinné. „Je dobré mít porodní... Celý článek »

Masáž hráze ulehčí porod

Jasně, každá z nás si říká, když to zvládly celé generace, vydržím to taky. Jak se připravit? Třeba masáží hráze, která může průběh porodu výrazně usnadnit. Celý článek »

Tipy a triky k porodu

Porod je zlomovým okamžikem v životě ženy. Často se jedná o něco jako „skok do neznáma", i když si pročítáme nejrůznější informace a čerpáme rady z okolí, z toho, co se stane u porodu, míváme strach. Platí ale, že čím více informací budete mít,... Celý článek »

Naposledy navštívené