Detoxikace těsně před porodem

Jak můžete očistit své tělo, abyste pomohla procesu porodu? Důležité je mít porodní cesty bez infekce, aby se dítě nenakazilo. Co hrozí nejčastěji?

Kandida

Nejčastější komplikací je přítomnost plísní typu kandida v porodním kanálu. Tato nákaza je pro kojence nepříjemná, protože se přes ústa dostane do střev a na konečník. Ve střevech kandida ničí absorpční výstelku. Tím dochází k poklesu množství vstřebaných živin, což je pro kojence nebezpečné. Kandida také produkuje celou řadu toxinů a rozrušuje střevní stěnu. Do krve se pak dostávají různé makromolekuly, které mohou být spouštěčem alergických a autoimunitních onemocnění. Nákaza se projevuje formou malých bílých skvrn na jazyku nebo konečníku, kandida způsobuje také opruzeniny. Lidově se jí říká moučnivka. Od kojence se zpětně může nakazit matka. Plíseň se přenese na prsní bradavky, které mokvají a praskají, a kojení je pak velmi bolestivé. Pokud je infekce před porodem akutní, je třeba použít lokální léčiva. Velmi často je možné zvládnout infekci alternativními postupy. Jedním z preparátů, který se dá proti všem plísním typu kandida použít, je Joalis Candid. Jinou alternativou je kokosový olej, obsahující kyselinu kaprylovou, která brání kandidě v množení.

Streptokok

Další častou nepříjemností je infekce streptokoky. Trpí jimi asi 15–25 procent těhotných. Matka, která je nositelkou streptokoka, může nakazit novorozence a asi v jednom procentu těchto případů může být dokonce vyvolána novorozenecká sepse nebo meningitida. Vyšetření na přítomnost streptokoků se dělá standardně, v případě pozitivního nálezu se na počátku porodu podávají ženě antibiotika. Je také možné zkusit detoxikaci preparátem Joalis Kokplus, a tím se podání antibiotik vyhnout.

Herpes

Akutní projev herpesové infekce je pro kojence velmi nebezpečný, často je indikací k císařskému řezu. Může u novorozenců způsobit virový zánět mozku či zápal plic. Tento typ infekce naštěstí není tak častý. Pokud se již u ženy v minulosti vyskytl genitální opar (Herpes simplex, typ 2), je důležité se očistit od jeho ložisek v míšních neuronech. V těhotenství se snižuje buněčná imunita a dochází poměrně často k jeho výsevu. K detoxikaci lze použít preparát Joalis Herpeson.

Více se o alternativních metodách detoxikace dozvíte na www.eccklub.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist