Bar 36. tt – Konečně doma

KLUB TĚHULEK BAR Ačkoliv v Izraeli trávím každý rok nemalý počet měsíců už od roku 2016, stále jsem si nezvykla a nepovažuji jej za svůj domov. Kdo čte můj blog pravidelně, ostatně asi vycítil jakousi skepsi a určitou dávku hořkosti v příspěvcích, které se týkají života v Izraeli. Příjezd do Prahy mi proto vlil novou energii do žil a naplnil mě troškou optimismu, ačkoliv vidina mě, jakožto dvojnásobné matky pečující o děti s věkovým rozdílem menším než rok a půl je s blížícím se porodem děsivější.

Po příjezdu do Prahy jsem samozřejmě měla v plánu co nejdříve ponavštěvovat mou rodinu, vidět kamarády a vůbec zrelaxovat mysl a trochu ulevit nervům pocuchaným z prožívání třetího trimestru. Ale jako první jsem se vrhla na vyřizování různých pochůzek a povinností. Nástup na mateřskou, přerušení rodičovské, těhotenská poradna, její uzavření a objednání se do poradny v porodnici, kam bych měla docházet od 36. týdne až do porodu. Na rodinu se dostalo až koncem týdne a na kamarády se během tohoto týdne nedostalo vůbec a nevypadá to, že se v dohledné době setkáme.

Praha mě dost zaskočila i intenzitou léta a veder. Že se budu potýkat s teplotami o 7 stupňů vyššími, než jaké vládly v Tel Avivu, jsem nečekala ani náhodou. Ale doma je doma, vedra nevedra. Po některých prožitcích izraelského zdravotnictví jsem při vstupu do příletové haly ruzyňského letiště pocítila jakousi úlevu a vnitřní klid.

Čtěte také:

Poslíčky jsem poznala až teď

S příchodem třicátého šestého týdne jsem zažila novinku, která se mi v předchozím těhotenství vyhnula, nebo jsem si jí alespoň nevšimla – poslíčky. Nebo spíš posly jako blázen. Chytají mne během dnů i nocí, pokaždé mne zastihnou nepřipravenou a spustí záplavu tichých nadávek. Začínají se mi vracet vzpomínky na předchozí porod a porodní bolesti. Ačkoliv to byl porod velmi snadný, bez zásahů, zranění, tak přirozeně bolel. A pokaždé, když mne chytne bolest v kříži, vím, že to je přesně ono. Tedy teď je to ještě čajíček oproti tomu, co bylo při porodu, ale potenciál se rozvinout do větších rozměrů to má. Tak nějak tuším, že křížové bolesti se mi při porodu nevyhnou ani tentokrát a musím se na ně trochu mentálně připravit. Minule mne zastihly zcela nepřipravenou a popravdě to byl docela šok.

Aniball

Před minulým porodem jsem nepodcenila přípravu a od konce 36. týdne cvičila pánevní dno s Aniballem. I když mi to přišlo na jednu stranu docela ujetý, pravděpodobně mi to porod docela ulehčilo. Dítě se v druhé době porodní narodilo za pouhých 6 minut a bez zranění pouze se dvěma vnitřními kosmetickými stehy. Toto těhotenství chci cvičit znovu, ale uvidíme, jak se mi podaří takovou intimní činnost spojit s časovým plánem a péčí o hyperaktivní batole.

Jaká byla první návštěva těhotenské poradny v porodnici a jestli na sobě pozoruji příznaky blížícího se porodu, o tom se rozepíši zase příště.

Vaše Bar


Bára má za sebou 36. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

8.7.2019 7:11  | autor: Bar

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist