Bára ve 30. tt: Tatínkova holčička

TĚHULKA LIVE! BÁRA Začal nám krásný slunečný týden s letními teplotami. Gustička si hoví v bříšku a všechno vypadá tak, že se těší k nám a za sestřičkou. Jsem moc ráda, protože cítím, že si ten příchod na svět užijeme obě dvě v plné míře.

10434_7232-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz

3D ultrazvuk

Tento týden jsem absolvovala rovnou dva ultrazvuky. Hned na začátku jsme byli na slibovaném 3D ultrazvuku. Začátek byl vcelku hektický, jelikož jsme přišli o dvacet minut pozdě, což bylo opravdu hodně a sestřička nám to taky zdůraznila, že se na nás čekalo. Trochu mě to mrzelo, protože ano, já chodím pozdě snad skoro všude, ale zrovna v Podolí se mi nestalo, že by mě někdy vzali na čas a minule jsme čekali i půl hodiny, než jsme přišli na řadu, a nedovolím si říct ani slovo. Ale paní doktorka byla naštěstí moc příjemná. Hned  nám Gustičku ukázala a já došla k dalšímu velkému zjištění, že si opravdu musím počkat na toho chlapečka, aby měl alespoň něco ze mě.

Protože u holčiček mi to asi opravdu nehrozí. Při Laurince jsem do poslední chvíle tvrdila, jak bude celá po mně. Nevyšlo to. U Gustičky jsem po prvním 3D ultrazvuku byla přesvědčena, že alespoň ona bude mít můj krásný malinký nosík a výsledek? Na ultrazvuku na nás svítil velký tatínkovský nosánek, kterým mi jasně dávala najevo, že to bude opět jeden velký tatínek v holčičím vydání.

Musím říct, že u Laurinky jsem to nikdy tak neviděla, ač to každý říkal a říká, ale u Gustičky už je to zřejmé jen z ultrazvuku, že je to jedna velká kopie. Takže já potřebuji chlapečka nejen kvůli tchánovi, ale také kvůli sobě, abych stále a od každého neslyšela: „Jééé, malá je celá tatínek.“ Tolik na úvod mé poplakání nad tím, že i ta druhá cácorka se potatila. Jinak je zdravoučká a krásňoučká.

Na tomto ultrazvuku nám řekli váhový odhad kolem 1300 gramů, plodová voda a placenta zcela v pořádku. Tak jsem byla moc ráda, protože minule u Laurinky mi v této době oznámili, že má málo plodové vody a lehké skvrny na placentě, které placentu dělaly starší. Gustička je zatím ukázková. A ukázková byla i na tom ultrazvuku.

Za celý den, bych našla opravdu jen málo momentů, kdy mi v bříšku neřádí a nesnaží se zrovna prokopnout ven. A co předvedla na kontrole? Samozřejmě spánek. Ten, který u ní snad neznám. Hověla si v klidu, občas máchla ručičkou, ale žádný stres, že se na ni zrovna koukáme a byli bychom rádi, za nějaký pohyb. Tak jsme se na pár minut pokochali spící Gustičkou, dostali několik foteček, DVD s videem a hurá domů.

Čtěte také:

Vzorná Gustička

Následně na konci týdne mě čekala klasická kontrola ve 30 tt, a to znamená velký kontrolní ultrazvuk. Původně jsem měla jet sama bez Laurinky, protože bylo velké teplo a nevěděla jsem, jak tam budu dlouho čekat, tak aby to v pohodě zvládla. Nakonec to nějak nevyšlo a Lola jela se mnou. Neměla jsem ani kočárek, tak to bylo zajímavé, ale musím říct, že byla ukázková. 🙂 Pomáhala paní doktorce, všechno sledovala, co se s mamkou děje, a musím říct, že až na rozštelování nějakého ultrazvukového přístroje to proběhlo lépe než s kočárkem. 🙂

Je taky velmi znát, jak k ní přistupuje paní doktorka. Je na ni vždy velmi milá. Nechala jí volně se pohybovat a nebyl problém. Jinak další zprávy z kontrolního ultrazvuku jsou taktéž pozitivní. Vše je tak, jak by mělo být. Gustičce naměřena váha 1500 gramů a vycházela termínově o trochu menší. Paní doktorka říkala, že je to takové normální, že Laurinka byla taky drobnější. Jen to znamená, že by při porodu neměla mít 4 kila. Za což jsem docela ráda.

Bavily jsme se ještě o porodu, jelikož se zmínila, že se to dole docela dobře připravuje. Na jednu stranu jsem ráda, budu na sebe teď více opatrná, aby se to nerozjelo dřív, než by mělo, ale je to pro mě pozitivnější v tom smyslu, že se něco hýbe. S Laurou jsem byla zavřená ještě 14 dnů po termínu a pak právě následovalo vyvolávání a já bych se mu tentokrát velmi chtěla vyhnout, abych si prožila ten porod tak, jak by měl být sám od sebe. V mojí ordinaci mě čekají už jen dvě kontroly, musím se ještě dostavit na odběr krve a příště už budu čekat na monitor. A pak hurá do porodnice na registraci.

Přestavba v plném proudu

Máme za sebou krásný prosluněný týden. Laurinka byla skoro každý den naložená v bazénku na zahradě. A nám začaly krušné „přestavbové“ časy. Hned na začátku týdne nám najely na zahradu velké stroje a z naší krásné zahrady se stalo staveniště. Pro Laurinku to je velký zážitek, protože každý den viděla z okna bagr, a to bylo něco.

Jen se k němu nesměla přiblížit, protože to se pak bála. Ale je to náročné od rána od sedmi nám tu pod okny jede mlátička, technika apod., každopádně holkám to asi opravdu dělá dobře, protože spinkají jak zařezané. Jednou si Laurinka přispala až do deseti. :O) To bylo docela příjemné doplnění mého spánkového deficitu.

Den dětí a svátek

Také jsme stihli oslavit krásný Den dětí. Pro nás krásný dvojnásobně, protože Laurinka v ten den slaví i svůj svátek. Vždycky jsem se snažila vyhýbat jménům, která by spadala na nějaký významný den nebo se tomu alespoň přibližovala. Ale jméno Laura bylo pro nás tak výjimečné, že jsme do toho šli i s tím, že má svátek na Den dětí. Všechny babičky a dědečky jsme tedy upozornili, že bude potřeba zdvojnásobit příděl dárečků a blahopřání. 🙂

Upekla jsem Laurince melounový dort. Takže jsem toho vlastně moc nepekla, ale docela se mi povedl. Rozkrájela jsem dva melouny a udělala třípatrový dort. Ozdobila jahodami, malinami, borůvkami a hroznovým vínem. Laurinka se do něho rovnou zakousla, tak bych řekla, že měl úspěch.

Jsem v jednom kole

Příští týden už se chystám nakoupit a zabalit všechny věci do porodnice. Červen se přehoupne jako nic, ještě když do toho máme celou přestavbu, tak to utíká o to rychleji. V červenci musím zvládnout ještě jednu velkou rodinnou oslavu a pak už budeme Gustičku ve velkém očekávat. Zrovna jsem si s manželem říkala, že moje těhotenství nikdy asi nebude odpočinkové a lenošivé.

Při Laurince jsme v tuto dobu byli v plné přípravě na naši svatbu. A měsíc před porodem to všechno vypuklo. Do té doby jsem jen zařizovala a lítala. A teď jsme se pustili do té přestavby, takže každý den taky něco řeším, dělám, telefonuji, zjišťuji. Takže i Gustička bude velmi připravená na náš krásný hektický život. Ale dávám si posledních 14 dnů, kdy do poloviny června mám domluvenou práci a pak už budu opravdu odpočívat.

Celý květen jsem po nocích pracovala, před půlnocí šla spát minimálně a myslím, že už je to znát. Začne mi opět běžet mateřská dovolená, tak si ji chci začít maximálně užívat. Tudíž mám v plánu pomalu přejít do fáze ležení, válení se, občasného vaření, poklizení a hlavně odpočívání. Ať se můžeme s Gustičkou napojit na jednotnou vlnu a připravovat se na tu naši první velkou společnou cestu.

Krásné dny všem

Bára


Bára právě prožívá 30. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

6.6.2017 5:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist