Chci otěhotnět: jak často mít styk v plodných dnech?

Jak často máme mít s partnerem styk v plodných dnech, abych otěhotněla? Někde jsem četla, že nejlepší je každý druhý den, někde, že je to jedno, jinde zase, že je před plodnými dny dobré abstinovat. Jak to tedy je?

20-shutterstock_1911727348-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Dotaz, který trápí mnoho žen toužících po otěhotnění, nám zaslala naše čtenářka. Odpověděl jí pan doktor MUDr. Radim Uzel.

Zapomeňte na kalendář

Žena toužící po otěhotnění udělá největší chybu, když bude pohlavní styk uskutečňovat „s menstruačním kalendářem v ruce“. Znamená to, že čím více se počítají plodné a neplodné dny, čím více se kalkuluje s frekvencí pohlavních styků, a dokonce se jim přizpůsobuje i životospráva, tím je šance na úspěšné otěhotnění menší. Toužebné očekávání dítěte, a s tím spojený stres, může ženskou ovulaci často psychicky zablokovat.

Kdy je žena nejplodnější

Plodné období ženy bývá zpravidla uprostřed menstruačního cyklu a bylo by jistě chybou v této době na pohlavní styk rezignovat a odeslat partnera na dovolenou. Snad může být také nesprávné opakovat soulož několikrát denně, protože spermie nestačí dozrát. Tím se ostatně vysvětluje také oddálení otěhotnění bezprostředně po svatbě, jelikož právě tato doba se vyznačuje zvýšenou frekvencí styků.

Čtěte dále:

Všeho s mírou

Pokud se však pohlavní styk uskuteční třeba i každodenně jednou nebo dvakrát, nemůže to mít žádný škodlivý vliv. Také pohlavní styk obden je v pořádku, životnost vajíčka zpravidla přesáhne 24 hodin. Dodržování sexuální abstinence před plánovaným otěhotněním je zbytečné.

1.7.2019 2:45 | autor: Redakce Babywebu | zdroj: Odstranit výraz: ČLánek se opírá o odborné názory MUDr. Radima Uzla. ČLánek se opírá o odborné názory MUDr. Radima Uzla.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist