Detoxikace před otěhotněním aneb Chceme zdravé miminko

Je mi skoro třicet a mám krásného půl ročního chlapečka, ale mohlo být vše jinak. Když jsme se s manželem rozhodli mít dítě, paní doktorka mi řekla, že pokud se budeme snažit rok dva, je to vzhledem k našim dispozicím v naprostém pořádku.

Jsem totiž doslova vymodlené dítě. Moje maminka podstoupila hormonální léčbu, která ovlivnila nejen její, ale i můj pozdější zdravotní stav. K tomu všemu nepřispělo ani špatné zhojení po operaci slepého střeva. Manželovi je už téměř čtyřicet, takže už má také své „nejlepší“ roky za sebou, zároveň trpěl od dětství lehčí formou astmatu. Prostě úplně „zdraví“ lidé.

Začala jsem hledat možné řešení a úplnou náhodou jsem narazila na detoxikaci informačními preparáty. Rozhodli jsme se snahu o početí posunout až po detoxikaci nás obou. Po první návštěvě jsem byla mírně vyděšená, v organismu mi naměřili spoustu toxinů, živých i neživých, včetně borelie a manžel na tom nebyl o moc lépe.

Cesta za dítětem

Začali jsme naší cestu za zdravým dítětem. Užívání preparátů není záležitostí týdne, je to vždy na delší dobu. Už po dvou měsících užívání došlo k odeznění mnoha jiných obtíží. Manžel přestal reagovat na všechny alergeny a poprvé volně dýchal. Mně odeznívaly migrény (poté zmizely úplně), zlepšil se cyklus, uklidnila jsem se. Začalo nám být prostě fajn.

Vysadila jsem antikoncepci a chtěla se ještě dočistit od těchto chemikálií. Pak se mi jednou zpozdil cyklus, nic nového, ale tentokrát to mělo jiný, krásný důvod. Čekali jsme miminko. Vlastně jsme otěhotněli hned na poprvé.

Vše probíhalo jako podle učebnice. Nic mě nebolelo, nevěděla jsem, co jsou nevolnosti, otoky nohou, pálení žáhy, ani jiné další běžné těhotenské problémy.

I v průběhu těhotenství jsem užívala vybrané preparáty, které mi dělaly dobře. To, jak bylo dobře se detoxikovat, ukázal i porod. Probíhal naprosto přirozeně, téměř bez bolestí, a pokud budu počítat dobu od prasknutí vody po narození syna, trval čtyři hodiny.

Narodil se nám krásný chlapeček, který je úplně zdravý (nemá žádné alergie, ekzémy ani jiné dnes normální obtíže) a je i úžasně klidný. Vždy když na něj koukám, tak děkuji náhodě, že mne přivedla do cesty detoxikační medicínu. Zdraví je opravdu to nejcennější, co od nás mohl dostat.

Eva

Komentář odborníka, Mgr. Marie Vilánkové:

V dnešní době se většina dětí rodí po zralé úvaze rodičů, kteří probírají, zda vše zvládnou po ekonomické a organizační stránce. Když se plánujících rodičů zeptáte, co je pro ně v tomto ohledu nejdůležitější, všichni odpoví, aby dítě bylo zdravé.

Ale mnohem větší energii často věnují výběru kočárku, než tomu, aby vytvořili podmínky pro početí a zdravý vývoj dítěte. Dnes ale není samozřejmé, že se děti rodí zdravé, naopak prudce vzrůstá počet alergických, ekzematických, hyperaktivních dětí, přibývá různých chronických problémů, a to často již v kojeneckém věku. Alergologické poradny jsou plné, na vyšetření se často čeká řadu měsíců. Mohou rodiče ovlivnit, aby dítě bylo zdravé? Ano, mohou, zvláště matky.

Když selhává imunita

Většinu chronických onemocnění zvláště v dětském věku způsobují různé poruchy imunity. Problémem často není slabá imunita, ale špatně řízená imunita. Například alergie znamená, že imunita dítěte reaguje na věci, které pro ně nejsou nebezpečné.

Co ale způsobuje stále větší počet poruch imunity? Je to stále zvětšující se počet různých toxinů. Na náš imunitní systém mají vliv toxiny z životního prostředí, které vdechujeme a jíme.

Vznikají naším špatným metabolismem a změnou našeho jídelníčku oproti minulosti a tím, jak jsou potraviny průmyslově upravovány. Velký podíl mají také emoční toxiny, které vznikají z různých nezvládnutých sociálních konfliktů. Důsledkem narušené imunity se v organismu zvyšuje počet různých latentních nákaz mikroorganismy (oparové viry, toxoplasmosa), které dále prohlubují další imunitní problémy a tělo zamořují svými mikrobiálními toxiny. Ty už pak ovlivňují nejen imunitu, ale také nervový systém a mohou být příčinou různých psychických poruch a mozkových dysfunkcí.

V bříšku všechno začíná

Dítě vzniká a vyvíjí se v lůně matky a bere si od ní vše, co potřebuje pro svůj růst, prožívá její emoce a její radosti i strachy. Bohužel si ale nebere jen to dobré, ale pokud matka má v sobě toxiny, předá je svému dítěti.

Mohou to být různé chemické látky, těžké kovy, pesticidy, ale také přímo infekční ložiska různých mikroorganismů. Dochází tak k narušení přirozeného vývoje, často jsou narušeny mozková centra řídící imunitní funkce. Příkladem takového toxinu je methylrtuť, kterou přijímáme hlavně v potravinách, zvláště v rybách bohatých na tuky.

Zátěž rtutí a jejích sloučenin je vlivem průmyslu několikanásobná než v minulosti. Tyto toxiny jsou rozpustné v tucích a tím, jak je přijímáme, ukládají se v našem těle a i v malých dávkách mají vliv na naše zdraví. Při těhotenství prostupují placentou a poškozují vyvíjející se nervový systém, takže se může narodit dítě s různými neuropsychickými poruchami. Podobně působí celá řada jiných toxinů.

Ty ovlivňují, jestli naše dítě bude mít alergii, ekzém, astma nebo jiné onemocnění. V poslední době se často uvádí, že tyto nemoci mají genetický původ a proto je těžké je vyléčit. Je pravda, že se dědí takzvaný sklon k atopii, tedy určitý druh imunitního systému, který může reagovat podrážděně. Jestli ale imunitní systém tak opravdu reagovat bude a objeví se třeba ekzém, závisí na tom, zda odpovědné geny budou aktivovány epigenetickými procesy. A na to má obrovský vliv toxické zatížení. Stačí se podívat na statistiku. V 50. letech v České republice bylo alergických 10% dětí, astma mělo 1% dětí. Dnes je alergických už 35% dětí a astmatiků je 10%.

Pohodové těhotenství

Detoxikace před otěhotněním je důležitá nejenom pro zdravý vývoj dítěte, ale také pro hladký průběh těhotenství. Předčasné porody ztěžují start miminek do života. Jako jeden z hlavních mechanismů zde působí zánět, který negativně ovlivňuje plod, a ten pak spustí proces předčasného porodu. Nejčastější příčinou zánětu vaginy, dělohy a plodových obalů jsou infekce. Proto je před početím velmi důležitá detoxikace urogenitálního systému od infekcí a mikrobiálních ložisek.

Dobrá zpráva pro snažilky

Detoxikace může také často vyřešit problémy s otěhotněním. Dnes se udává, že až každý pátý pár má s početím nějaké problémy. Často stačí několik detoxikačních kúr a problém je vyřešen.

Vzpomínám na jeden pár, kde žena měla první dítě z umělého otěhotnění. Po první kúře nadšeně volala, že to funguje, protože dostala menstruaci bez vyvolávající infekce. Za další měsíc se zklamaně ozvala, že účinky neměly dlouhého trvání, protože menstruace v termínu nepřišla. Vůbec ji nenapadlo, že je těhotná, protože si myslela, že je neplodná.

Kontrolovaná detoxikace

Po více než dvanáctiletých zkušenostech s metodou CIC – kontrolované a řízené detoxikace můžeme zodpovědně prohlásit, že je pro dítě a matku velmi přínosná. Máme ve své databázi spoustu krásných příběhů, které spojuje jedna věc, a to spokojené, psychicky vyrovnané a zdravé děti. Já sama mám tři děti, které za svůj život nepotřebovaly antibiotika, k lékaři chodíme pouze na preventivní prohlídky. Přesto že dvě mají vrozený sklon k atopii, nemají žádné problémy.

Pokud Vás metoda CIC zaujala a chcete se dozvědět víc, navštivte naše stránky www.eccklub.cz, kde naleznete síť akreditovaných center, které se touto metodou zabývají. Na těchto stránkách si můžete přečíst bulletiny informační medicíny, kde najdete velké množství podrobných informací.

Mgr. Marie Vilánková

2.6.2011 6:43 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist