Kateřina v 10. týdnu těhotenství: Relaxační týden

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Už jednou jsem napsala, že nejsem pověrčivá a na zakřiknutí nevěřím, tak nemohu couvnout. 🙂 Začíná se mi dělat mnohem lépe! Úporná únava ustupuje, není už tak paralyzující. Dnes mám upečeno, uvařeno, uklizeno a klidně si hraji s Tomáškem.

Vymyslela jsem pro něj prima hru, při které se sbližuje se sourozencem. Samozřejmě toho svým sedmiměsíčním rozumem moc nepobere, ale vážně si myslím, že vnímá moje břicho. Ano, vidíte dobře, píši břicho – v desátém týdnu se nebojím psát o břichu. Na někom je vidět těhotenství takřka ihned, na jiném ho do poslední chvíle nepoznáte.

Navštívila mě moje kamarádka v 5. měsíci a tak už nervózně pokašlávala, poposedala a propínala se v zádech a já nic, musela náhle skoro vykřiknout: „Ty sis nevšimla?!“ Nevšimla. Ne a ne, až když obrýsovala oblečením svoje „minibřicho“, bylo znatelné. Dneska je Vilma v 7. měsíci a máme se brzy vidět, tak doufám, že nemám větší pupek než ona. Tomášek si toho mého všiml, často mi ho hladí (spíše trošku fackuje a poplácává, ale hlídám ho!), tak se z něj stal hlavní mazač. Rád rozpatlává doslova všechno, nejraději po koberci, hlavně jídlo… říkala jsem si, že by mohl být i užitečný. Mažeme spolu bříško Bepanthenem. Používala jsem tento krém proti striím i v prvním těhotenství a opravdu žádná, přísahám! Myslím, že stejně to zvládneme i tentokrát – budu referovat.

Co se týče břicha, musím na něj dávat opravdu neustále pozor. Se sedmiměsíčním lezcem a kopáčem to není úplně snadné. Přebaluji malého jedině z boku, kope nohama a propíná je s přílišnou vehemencí a mohl by malinkému ublížit. Ostražitá jsem i při mazlení, přenášení, doslova pořád!

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Můžu už říci, že si těhotenství pomalinku začínám užívat. Kromě únavy mizí i nevolnosti, sice tu pořád jsou, ale dají se zvládnout už poměrně se ctí. A v týdnu jsem si dělala radost – koupila jsem si nějaké nové oblečení, konečně jsem asi poprvé vyhrála sázku nad manželem a jako odměny se mi dostalo masáže zad a užila jsem si první focení ve Fotopromě.

Popravdě jsem byla malinko nervózní, nevěděla jsem, zda zvládnu, co se po mě bude chtít, zda mi bude dobře… Celé dopoledne jsem měla pro sebe a nechávala jsem se opečovávat. Přivítaly mě samé příjemné dámy a dostala jsem dárky! Od firmy Bayer jsem vedle Bepanthen proti striím dostala i milý vzkaz s gratulací a hlavně mě také potěšily Bepantheny pro malého na zadeček, to jsem nečekala. A v tašce bylo ještě něco milého pro radost. Přišlo mi i trochu líto, že jsem dostala takovou srdečnou gratulaci od lidí, které jsem ani osobně nepoznala, a několik málo mých bližních mi stále k těhotenství nepogratulovalo s argumentem, že mi popřejí, až to dobře dopadne… a zase ty obavy o zdraví, ale k těm už se vracet nebudu.

Focení jsem si užila a cítila jsem se pak celý den báječně – odpočatě, příjemně, přitažlivě – učesaná a nalíčená… vy, které máte malé děti, mi jistě rozumíte, že na mateřské je to tak trochu zasloužený svátek.

Mějte hezké jarní dny!

Kateřina


 

Kateřina právě prožívá 10. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476597485173876.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist