Kateřina v 13. týdnu těhotenství: Holka nebo kluk?

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Konečně jsme s Lukášem oba viděli miminko na ultrazvuku! A slyšeli jsme samé dobré zprávy! Výsledky z odběru krve jsou úplně v pořádku – vše je, jak má být, tělo nehlásí žádný zánět, takže Bechtěrev si dává klid!

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Podle ultrazvuku se má miminko k světu – možná až moc. Už u Tomáška jsem na ultrazvucích slýchala, že je akční miminko a po narození se vše jen potvrdilo. A už je to tu zase: „Tééda, ten se nějak mele… dívejte, opírá si ruku o hlavičku…“ než jsme to stačili zaregistrovat, bylo mimi zase zády a vůbec dělalo veletoče… Že by další „živý chlapeček“? Pohlaví miminko ukázalo, ale ještě je brzy, u kluků i holčiček prý nyní vypadá vlastně stejně.

A už jsme u toho: holka nebo kluk? Jsme příliš zvědaví a určitě se nenecháme překvapit až do porodu. Většina lidí v mém okolí si myslí, že budeme mít dalšího chlapečka. Já taky! Ale to nic neznamená, byla jsem přesvědčená, že Tomášek je holčička – a vše bylo podpořeno babskými radami – měla jsem typicky „holčičí“ chutě, břicho, špatnou pleť na začátku těhotenství, vypadala jsem unaveně… A byl to kluk jako buk! Hlavně se cítím úplně stejně, ale ani to není žádná spolehlivá indicie.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Co je ale nejdůležitější? Je nám opravdu jedno, jakého pohlaví bude naše nové miminko! Obojí má své „výhody“. Jak říkala moje lékařka, když to bude chlapeček, budeme vysmátí – najednou nepořizujeme skoro žádné oblečení (Tomášek je zářijový, takže nemám snad jen úplně malinkaté zimní čepičky), neměníme hračky… hlavně když budou kluci narození rychle za sebou, mohli by mít podobné zájmy, kamarády, byli by tandem, jako jsem třeba já se ségrou. A když to bude holčička? Tak se Lukáš (já samozřejmě taky, ale přeci jen „tatínkova holčička“ je doslova poklad) zblázní blahem, budeme mít páreček, dcera bude mít dva pořádné ochránce a já si budu doma hýčkat svou holčičku, zatímco ti mí dva blázni budou někde sjíždět sjezdovky a kopce na kole, jak má už tatínek pěkně naplánováno. Na příští kontrole bychom se měli dozvědět, koho tentokrát nosím v břiše. Jsem opravdu napnutá!

A co se dělo jinak v týdnu? Zvlášť jeho závěr se nám povedl – v pátek jsme se dozvěděli dobré zprávy o miminku a o mém zdravotním stavu, v sobotu jsme si užili celé odpoledne ve Stromovce a neděli jsem měla doslova pohádkovou – dopoledne manžel se synkem zmizeli na procházku, získala jsem čas na vydechnutí… a vrátili se s vynikajícím obědem z restaurace a s obří krásnou kyticí ke dni matek. Mám doma pozorné muže. Obývák nám voní po květinách a nemusela jsem vařit. 🙂 Tomášek už spí a Lukáš s kamarády fandí hokejistům, takže si jdu udělat hezký sólo večer.

Mějte se krásně

Kateřina


 

Kateřina právě prožívá 13. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598512953486.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist