Kateřina v 15. týdnu těhotenství: Kéž by přišla víla Zubnička

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Je tu druhý příspěvek po sobě o zdravotních peripetiích. Tentokrát řeším zuby, ale ne ty Tomáškovy, ale moje příšerné osmičky. Je to až neuvěřitelné, první trable s osmičkou jsem měla už v 17 letech, kdy se ne a ne prořezat a tak mě tlačila pusa, že jsem se nemohla ani najíst… Zuby se mi do mých úzkých čelistí jednoduše nevejdou.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Už se jedna ozvala letos v únoru, ale zaplaťbůh dala pokoj. Ale nyní se řešení už nevyhnu. Naštěstí nemám jediný kaz a neměla jsem žádný ani v prvním těhotenství ani po porodu… zato osmičky mi vše vynahrazují. Musejí ven obě levé – horní i dolní. Horní půjde prý hladce, ta je jen o 90 stupňů otočená, svoje místo si dokázala najít. Spodní zub mi ale vytrvale roste do tváře a je nějak podivně zaklíněn v čelisti. Je to nepříjemné, bolestivé, a jelikož nemám šanci ani jednu z nich vyčistit kvůli jejich poloze, kazí se.

Nechtělo se mi do tak radikálního řešení v těhotenství, navíc bez aktuálního rentgenu, který tedy nepořídíme, ale na čelistní chirurgii mi vysvětlili, že jinak to nepůjde… Riskovala bych velký zánět, který se může dostat do kosti… je to pak prý velice nepříjemné a nebezpečné pro miminko hlavně kvůli lékům, které bych musela brát. Takže pěkně statečně ve středu podstupuji trhání a sekání s lokálním umrtvením a bez léků na bolest. Brrr. Jenže, mám za sebou 37hodinový porod a sestřička mě uklidnila – prý to horší nebude. 🙂

Doufejme, že nenastane žádná komplikace a nebudu muset malinkému posílat nějakou prima lékovou výživu. Nic víc si teď nepřeji než návštěvu víly Zubničky, která by si odnesla mé nešťastné zoubky a nechala mi pod polštářem ještě penízek. 😀 (Mimochodem, věděli jste, že zoubková víla má svůj web?!) Akorát se kouzelná bytůstka v českém prostředí moc nepohybuje a hlavně ona ty zoubky rozdává dětem, které ještě žádné nemají, jak jsem se dozvěděla. No, nevím, asi by ty moje obří zuby s velkými kořeny žádné miminko nechtělo.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Na konci týdne mě ještě čeká první návštěva v Canadian Medical Care. Jsem moc zvědavá a dám vám vědět, jak vše proběhlo. Hlavně se těším na jednoho porodníka, kterému budu moci věřit. V minulém těhotenství se o mě skvěle starala moje lékařka Eva, poslední měsíc jsem chodila do poradny do porodnice. Přenášela jsem, a tak jsem tam absolvovala celkem 7 návštěv před porodem přímo v porodnici – co lékař, to názor: „Porodíte normálně.“ „Normálně neporodíte, uděláme císaře.“ „Zkusíte rodit spontánně, když to nepůjde, uděláme ihned císařský řez.“ „Nenecháme vás ve vašem stavu přenášet.“ „Přenášení nic nebrání, nejlepší je rodit spontánně, počkáme…“ „Přenášíte dlouho, porod vyvoláme.“

A nejlepší byl jeden lékař: „Jste schopna porodit spontánně s tím Bechtěrevem?“ „Nevím, jak to mám vědět, nikdy jsem nerodila, myslela jsem, že mi to povíte vy!“ „Nene, já jsem gynekolog, nejsem revmatolog…“ Tak jsem šla na revmatologii a tam: „Nejsem gynekoložka, jsem revmatolog.“

Teď to vypadá celkem jako legrace, ale bylo mi ouvej. A jak vše dopadlo? Hamiltonův hmat, vyvolávací injekce ve 41. týdnu, kontrakce, kontrakce, stále kontrakce a porod nepostupoval. Až když jsem byla po těch úmorných třech desítkách hodin doslova vyřízená, „udělal se“ pak „rychle“ císařský řez. Dnes už to neřeším, mám pěknou jizvu a zdravé miminko. Ale tomu novému bych přála méně stresu při cestě na svět, kéž by!

Ať vás nebolí zuby!

Kateřina


 Očima tatínka: Třetí měsíc podruhé

Všechno se opakuje – ultrazvuky, odběry krve, strašení doktorů… Manželka už zase začíná chodit tak srandovně s bříškem dopředu. 😀 A těším se napotřetí, ale tomu už dáme čas… tak na konci příštího roku. :o)

Je to super – když jsme byli před rokem a něco na těch prvních UZ a já tam viděl tatínky, kteří hlídali starší brachy a ségry a mamina byla zatím v ordinaci, říkal jsem si: „Ty jo, táta profi!“

No a je to tu – jsem táta profík! A baví mě to, ale nejvíc se těším, až to bude komentovat mladej.

To už bude malé miminko na světě. Jsem zvědavej, jak se o něj bude to naše dospělé miminko starat. Přál bych si, aby byl pečovatelský typ.

Naše miminko je už dospělé miminko, to druhé bude malé miminko.‎ Jen pro vysvětlení pojmů.

No, zpět k UZ – Tomášek a já jsme koukali na monitor. On tam nic neviděl, ale já jo. Fazolku. Zase tu fazolku. Moji. První pocit, který jsem měl, když jsem fazolku viděl – byl jsem vám na ni hrdej. Druhé miminko, které to zvládlo. To už je obrovskej úspěch přeci. Je to šikula, který se z těch milionů probojoval až do cíle.

A pak školka, škola a dál – učňák, střední, vysoká…, kdo ví. A pak hlavně děti a já děda. 😀

No, to je vážně ještě daleko. I když… neuteklo to? A všichni mi říkali, že s dětmi to poběží ještě ‎rychleji, že je to až strašidelný. Kdepak, je to přirozený! Jsem zvědavý, jaká budou ta období našich dětí a chci být u toho.

Mým úkolem je každý měsíc popsat ten minulý, ale já pořád nějak uhýbám. Ale nedá se nic dělat. 🙂 Je toho ve mně prostě hodně.


 

Kateřina právě prožívá 15. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598903409741.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist