Klub těhulek (135): Připojte se k Máře!

Mára nám v Klubu těhulek osaměla. Proto hledáme dvě nové těhulky, které ji v klubu doplní. Chcete to být právě vy? Napište nám! A nezapomeňte si přečíst další část příběhu Mářina těhotenství. Dozvíte se například, že krvácení nemusí vždy znamenat katastrofu.

S TĚHULKAMI SI MŮŽETE POPOVÍDAT NA DISKUZNÍM FÓRU KLUBU TĚHULEK.


Ahoj všichni,
tak hlásím, že minulý týden jsem dohnala, co jsem předtím nestihla. Sebastienova postýlka je naprosto hotová. Nalepeny, připevněny a dodělány veškeré dekorace. Hračky a plyšáčci na svém místě. Přišla i chůvička a monitor dechu. Vše připojeno a nastaveno. Nakoupila jsem mu ještě plno oblečků, ať jsem v klidu. Prostě už je opravdu ale opravdu všechno hotové a připravené na příchod našeho potomka. Je to nádhera…

Hodně odpočívám, bojím se aby Sebastien vydržel, takže si dávám veliký pozor. Už nikam moc nechodím, maximálně jdu na odpoledne do práce nebo něco zařídit. Tělo už moc nechce fungovat. Většinu dne proležím a popravdě bych už dokázala prospat celý den. S nespavostí zatím problémy vůbec nemám. Ale manžel si bohužel kromě čaje nic neuvaří, takže vím, že musím zvládnout aspoň uvařit. Minule jsem z nákupu měla tak oteklé nohy a prsty na nohou, že jsem si sotva sundala boty. Už je to opravdu náročné. Těším se, až si sama zavážu boty nebo si ze země seberu, co mi upadne. Jak ale minule psala Markéta, věřím, že mi bříško bude chybět. Někdy si říkám, že se možná do toho těhotenství ještě nechám přemluvit. Manžel je z pěti dětí, tak mě připravuje na velkou rodinu, ale zatím mu bude muset na delší dobu stačit Sebastien. Koukám na předchozí těhotenské fotky a to byla teda ještě pohoda. Takové malé bříško, teď jsem opravdu už nepohyblivý přerostlý vorvaň. Mám přesně 20 kilo navíc. A doufám, že víc už ta váha neporoste.

O jeden ale velmi špatný zážitek z minulého týdne se musím podělit. Nebylo to vůbec nic příjemného. Ležím u televize a najednou cítím vlhké teplo na noze. V první chvíli jsem se lekla, jestli mi náhodou nepraskla plodová voda. Ale bylo to horší, všude krev. Začala jsem naprosto panikařit a hysterčit. Zavolala jsem hned manželovi do práce, aby přijel. Naštěstí byl akorát poblíž, takže do deseti minut byl doma a jelo se na pohotovost do porodnice. No nedokážu ani popsat ten neskutečný strach o Sebiho. Ale díkybohu jsem celou dobu cítila pohyby a vůbec nic mě nebolelo. Na pohotovosti byla velmi příjemná paní doktorka i sestřička. Natočili mi monitor a udělali ultrazvuk. Vše bylo naprosto v pořádku. A já si tak oddychla. Prý se to někdy stává u těhotných, co jsou už i malinko otevřené. Takže mám teď opravdu klidový režim a hlídám se víc než obvykle. Tak moc jsem se o něj bála. Neumím si představit, co kdyby se něco stalo. A vím, že teď už se budu bát celý život.

Všechno ale dobře dopadlo a já jsem opět plná pozitivní energie. Ono to ani jinak nejde. Byla jsem na přednášce o bezbolestném porodu a rozhodla jsem se, že ten můj bude také bezbolestný a že to bude naprosto krásný zážitek. Věřím na tyhle věci. Takže nakoupím knihy a budu studovat, jak na to. Držte mi palce…
Mára

Markéta je právě ve 36. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu.


 Staňte se naší novou těhulkou!

V příštích dnech změní Klub těhulek svou tvář a my rozšiřujeme jeho značně prořídlé řady. Čekaly jsme s jejich hledáním na spuštění blogů, které je na spadnutí!

Koho hledáme?

Ženy, které se chtějí s ostatními podělit o své těhotenství. Radosti i strasti, které se nebudou stydět prozradit ostatním své nejniternější myšlenky. Patříte mezi ně a chcete pomoci jiným těhulkám tím, že budou moci spoluprožívat vaše těhotenství?

Hledáme těhulky jak v prvním, tak ve druhém trimestru. Napište na adresu redakce@babyweb.cz a pošlete nám povídání o svém těhotenství, které je dlouhé alespoň na jednu stránku. A připojte vaši fotografii, protože součástí členství je i několik focení v profesionální salonu Fotopromě. Vybrané fotografie k uveřejnění pak dostanete i pro soukromé účely. Navíc se členky Klubu těhulek mohou těšit na dárky od redakce.

Možná hledáme právě vás, napište nám!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist