Lucie v 19. tt – Filípek se dal na čtení náročné literatury, zatímco malá se konečně začala ozývat :-)

TĚHULKA LIVE! LUCIE Čekala bych, že když je to moje druhé těhotenství, že pohyby miminka budu cítit buď ve stejné době jako u Filípka, nebo dokonce o něco dříve. 🙂 Ovšem, chyba lávky!

img_20171016_170315-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv blogerky

Buď to vnímání přebíjí jiné zážitky spojené s nástupem Filípka do školky nebo jeho nemoc, či bude malá méně aktivní a snaží se mi dopřát více klidu. Jenže je to právě naopak! Každý den se těším na to, že si ji půjdu poslechnout na koupený „domácí“ monitor, že uslyším tlukot jejího srdíčka a budu aspoň na chvilku vědět, že je vše v pořádku. To mě uklidňuje! Když jsem byla těhotná s Filípkem, takovouto vymoženost jsem vůbec nepotřebovala. Filípek o sobě dával pravidelně vědět a od necelého 4. měsíce mě pěkně okopával a dloubal.

Poslouchání srdíčka

Takže když plynul 4. měsíc a malá se k ničemu neměla, nechtělo se mi čekat dlouhé tři týdny, než půjdu na další prohlídku k paní doktorce, a usmyslela jsem si, že si koupím monitor srdíčka na doma. Brouzdala jsem po internetu a jeden monitor za výhodnou cenu objevila, hned jsem paní volala a druhý den jsem ho už měla doma! Rozhodně této koupi nelituji a doporučuji všem nastávajícím maminkám. Je to nádherný pocit slyšet srdíčko miminka, jak hezky bije.

Neuplynul ani týden a malá se rozhodla, že už je čas, aby se také ozvala a začala mě nesměle kopat do podbřišku. Takže teď, když se „dlouho“ neozývá, ani mě neokopává, jdu si ji jen tak poslechnout.

V týdnu jsem také musela zvýšit dávky hořčíku, protože mě začaly tuhnout lýtka a paní doktorka mi poradila, že mimo pravidelných dávek těhotenských vitaminů, mám brát ještě dvojnásobné dávky hořčíku a pak ještě B-komplex na zlepšení pleti, vlasů i nehtů.

Čtěte také:

Oslava je za námi

Na avizované oslavě narozenin jsme se dobře bavili, oslava byla moc fajn a myslím, že nejvíce si ji užil Filípek. Ten snědl, co mohl, hrál si tam s hračkami, s pejskem, co tam kamarádi měli, a nejvíce si užil ježdění na motorce, protože oslava se konala na „víkendové“ chatě, a tudíž mohl jezdit, kde se mu líbilo.

Co mě ovšem překvapilo nejvíce, bylo to, že se z něho stává čtenář jakýchkoliv knížek… naposledy to byl Zákoník obchodních společností, které tam objevil a ze kterého chtěl předčítat a velice důležitě v něm listoval, jako by to byl jeho denní chleba. 😀 Tak uvidíme, co z něho nakonec bude.

Hezký týden vám přeje

Lucka a Filípek

24.10.2017 3:02 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist