Monika ve 31. tt: V těhotenství záda bolet nemusí

TĚHULKA LIVE! MONIKA Když jsem byla na již zmíněném kurzu kojení, seděly jsme tři hodiny na zemi. Pro mě to bylo utrpení a od té doby mě šíleně začala bolet záda. Ptala jsem se jak zasloužilých, tak čerstvých maminek a všechny říkaly, že bolest zad k těhotenství prostě patří.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Bolest zad je asi běžná, ale mě pořád připadalo, že tohle není úplně běžná bolest. Mluvila jsem i s kamarádkou masérkou a ta také říkala, že to holt musím vydržet. Představa, že s touhle bolestí se budu trápit dalších několik týdnů, mě opravdu děsila.

Nedala jsem tedy na rady ostatních a objednala se na těhotenskou masáž. Nakonec mi řekli, že bude lepší fyzioterapie. Trochu jsem se bála, aby mi fyzioterapeutka neublížila, ale obavy byly zbytečné. Musím říct, že to bylo naprosto super. Měla jsem lehce vychýlené žebro někde pod lopatkou a zablokovaná první tři žebra. Paní mi vše vrátila do normálu a záda mě od té doby vůbec nebolí. Občas lehce zabolí v kříži, ale to je opravdu taková ta běžná bolest, která se dá během chvíle rozcvičit na míči nebo jednoduchým protažením.

Co ještě koupit?

Pořád přemýšlím, jestli už mám vše zařízeno, sbaleno, vyžehleno atd. Některé věci ale zatím asi řešit nebudu. V dnešní době a navíc v Praze se dá sehnat skoro cokoli a kdykoli. Už skoro od začátku těhotenství přemýšlím o vibračním vajíčku. Názory kamarádek jsou padesát na padesát. Některá to považuje za zbytečnost a jiná se bez toho neobejde. Zatím jsem přesně tuhle věc přestala řešit. Když lehátko budu opravdu chtít a náhle potřebovat, dá se objednat a do druhého dne ho mám doma.

Jiné je to se šátkem. Šátky jsou podle mě strašně drahé. Za kus, i když kvalitní látky, dát třeba 3 500 korun, mi přijde šílené. Vázání chci ale vyzkoušet, ráda bych to kombinovala s kočárkem. Jako jenom nosící matka si nepřipadám a ani si to nedokážu představit. Objednala jsem si tedy jeden z levnějších šátků, abych mohla trénovat třeba na plyšácích, ale po 14 dnech se mi ozvali, že šátek není, přišel jim totiž poškozený. Tak jsem vybrala jiný a ten snad do porodu dorazí. Pak třeba zainvestuji do nějakého dražšího, ale pro začátek podle mě bude šátek za 1200 korun bohatě stačit.

Čtěte také:

Blbost týdne

Tento týden se mi teda povedla opravdu nevtipná hloupost. Chtěla jsem si lehce osmahnout kuřecí maso se zeleninou, ale maso ještě nebylo dostatečně rozmražené, takže se mi na rozpálený olej dostala voda. No a jak to tak bývá, začalo to prskat všude kolem. Než jsem stihla plotýnku stáhnout a pánev přemístit, horký olej mi prsknul na bříško. Hned jsem sice popáleninu začala chladit a namazala máslem, ale i tak se mi udělal puchýř. Piškotě v bříšku bylo naštěstí úplně v pohodě, až mě to překvapilo, protože já se celkem lekla. Každopádně už mám doma zakázané kde co včetně vaření. : -)


 

Monika právě prožila 31. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609100114686.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist