Monika ve 34. tt: Nepotřebná? Ne, jen těhotná

TĚHULKA LIVE! MONIKA Dosud jsem stále machrovala, jak jsem v pohodě a jak nic není potřeba měnit, ale s rostoucím bříškem přichází i větší únava, bolesti úponů a nechuť cokoli dělat. Na mateřskou odcházím až šest týdnů před porodem a myslím, že pro ty kdo denně docházejí do práce a ještě tahají notebook, je to nutnost.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Před nedávnem v práci zkoušeli provoz beze mě. Já jsem se starala o servisní věci a napsala pár článků do zásoby. Jenže najednou jsem zas až tak potřebná nebyla. Takže když jsem si odpočinula, začalo mě trápit, že už mě nepotřebují. Přitom to není tak úplně pravda. Stále počítají s tím, že po mateřské, tedy na rodičovské dovolené jim budu nadále alespoň občas přispívat.

Ale přeci jen, vyrovnat se s tím, že někdo jiný postupně přebírá mou práci, je pro mě těžké. Zvláště když mi v podstatě nic není. Jenže odpočinek je asi opravdu potřeba a ne jen to, důležité je také připravit byt pro miminko, zvládnout vyšetření a také si ještě trochu užít třeba romantické večeře. Uvidíme, kdy se po narození Piškotky dostaneme zase mezi lidi. : -)

Strach z porodu? Ani nevím

Zatím strach z porodu zas tolik nemám. Pořád mám pocit, že je to daleko, samozřejmě, že není, ale než panikařit, nespat a vyšilovat při každém větším žďuchnutí, je podle mě tohle lepší varianta.

Už mi přišel můj cvičicí balonek, tak se budu aspoň snažit cvičit, až bude ten správný čas. Odborníci doporučují cvičit s balonkem až cca od 35. týdne těhotenství, tak to raději dřív pokoušet nebudu. Jinak stále chodím cvičit, ale je to už celkem těžké. Některé cviky už neudělám. Zvednout pánev do mostu a k tomu ještě nohu, už je i pro mě opravdu problém. Ale nevzdávám se. Myslím, že cvičení je dobré, i když se třeba jen protáhnu, zacvičím na míči a trochu posílím ruce. Uvidíme, jak dlouho to ještě vydržím.

Čtěte také:

Blbost týdne

I když budu odcházet na mateřskou až za týden, rozlučka v práci se konala o pár dní dřív. Kolegyně nádherně vyzdobily zasedačku a já objednala nějaké občerstvení.

Úplně nemusím, když jsem středem pozornosti. Ale jak kolegové přicházeli postupně, tak to bylo opravdu fajn. Na odchod jsem dostala nádhernou kytici i s dudlíky a dárek. V dárkové taštičce byly dvě krabičky. Nejprve jsem rozdělala tu menší a vůbec nechápala, co to je. Uvnitř byl kousek látky. Jak teď koukám na nosící šátky, pleny a další věci pro miminko, tak jsem přemýšlela, k čemu to vlastně je. Každopádně jsem začala koktat něco ve smyslu, že moc děkuju a že jsem si tohle vždycky moc přála. Všichni na mě koukali jak na blázna a kamarádka špitla: „Rozdělej ten větší dárek.“ Otevřela jsem druhou dárkovou krabičku a v tom byl nádherný, luxusní náramek s přívěškem. Ten hadřík, na který jsem koukala jako první, byl na čištění krásného náramku.


 

Monika právě prožila 34. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609100114686.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist