Monika ve 40. tt: Tak už? Ještě ne, nebo ano?

TĚHULKA LIVE! MONIKA Na minulé kontrole mi v porodnici řekli, že to zatím na porod nevypadá. Tak hlavně, že je vše v pořádku, ale čekání je úmorné. Už si hledám, jak vyvolat porod.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Každý mi radí, že mám začít chodit po schodech. Jenže já po nich ještě chodit nepřestala. Do výtahu jdu jen tehdy, když jedu do vyššího patra nebo mě někdo na jízdu přemluví. Další, co prý pomáhá, je fyzická aktivita. Tak to mi také moc nepomohlo. Na míči cvičím každý den a vyběhnout na nákup nebo na procházku pro mě není žádný problém.

Co tam máme dál? Maliník. Maliník piju už poslední tři týdny a žádnou změnu nepociťuju. Z pití je ještě doporučováno červené víno. Ale to se mi moc nechce. Celé těhotenství alkohol nepiju a asi to nebude taková zázračná metoda, abych svou abstinenci musela porušovat.

Horká vana je další možnost. Jenže komu by se chtělo do horké vany v těchto vedrech. Jsem zpocená, i když vyžehlím jen prostěradlo do postýlky. Ale jestli se to trochu nepohne, tak teplou koupel vyzkouším.

Po koupeli asi udělám lívanečky se skořicí. Skořice by se v prvním a druhém trimestru vůbec neměla zařazovat do jídelníčku těhotné. Před porodem je ale doporučována a prý může pomoci k přemluvení miminka, aby se už narodilo.

A proč vlastně pátrám po tom, jak přivolat porod? Nerada bych se totiž dočkala vyvolávání Hamiltonovým hmatem nebo nějakými prášky. To raději ty lívance a horká vana.

Taška sbalená, ale co je v ní?

Tašku do porodnice mám sbalenou už zhruba od 30. týdne těhotenství. Jenže teď si vůbec nevzpomínám, co v ní vlastně je a co by v ní mělo být. Naštěstí jsem v porodnici dostala seznam potřebných věci, takže tašku znovu vybalit, překontrolovat a znova sbalit. Překvapivě mám spíš plno věcí navíc, než že by mi tam něco chybělo. Teda alespoň podle seznamu, uvidíme, jaká bude realita.

Čtěte také:

Hnízdění je sranda

Pořád po bytě pobíhám s hadrem a čisticími prostředky. Vždycky se nějaké to snítko prachu nebo spadlý drobek najde. Ale když už opravdu nebylo, co bych rychle poklidila, začala jsem čistit prodlužovačky. Myslím, že máme nejčistší kabely v ČR. : -) Manžel už ze mě šílí, kam s tím hadrem zase jdu a co to zase umývám. Jinak vše je snad přichystáno, takže Piškotě se může narodit.

Už je to tady

Co nakonec zabralo, nevím. Ale na skořici, horkou vanu a další věci ani nedošlo. Stačilo se projít po Ikee a shánět chybějící věci a dostavily se kontrakce. O porodu ale až v dalším díle. Každopádně jsme obě v pořádku a i s Piškotětem doma. : -)

piskote.jpg

Blbost týdne

Ještě před porodem jsem chtěla zajít ke kadeřnici. Nakonec jsem to stihla a nechala si upravit vlasy, abych to pár týdnů po porodu absolutně nemusela řešit. Odpoledne jsem relaxovala u televize, sáhnu si na ucho a na prstě se mi objevila jakoby tmavá krev. Hned jsem začala vyšilovat, co se to děje, kam zavolat, co mám dělat… Prostě panika. Pak mi došlo, že to byl zbytek barvy, kterou mi kadeřnice pořádně neumyla. Ale jak pořád čekám na nějaký projev porodu a hlídám se, tak jsem se opravdu vyděsila.


 

Monika právě prožila 40. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609100114686.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist