Jak poznáte indigové děti? Možná je máte doma a ani o tom nevíte

Je jen na nás, jestli budeme na indigové děti pohlížet jako na astrální bytosti, nebo jako na nadprůměrně inteligentní jedince. Jedno je ale jisté . Jsou totiž něčím výjimečné.

indigove-deti-2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Indigové děti

Možná jste se s tímto pojmem už setkali. Indigové děti je označení pro potomky, které se narodily s indigovou aurou. Ale abychom nebyli příliš ezoteričtí, podívejme se na některá fakta, která tyto děti charakterizují:

  • Jsou velice živé a hyperaktivní.
  • Mluví, jakoby znaly pravdu.
  • Nesnáší autority.
  • Jsou velmi kreativní.
  • Velmi dobře znají morální hodnoty.
  • Jsou na vysoké duchovní i mentální úrovni.
  • Mají vyvinutou schopnost intuice.
  • Jsou nadprůměrně inteligentní.
  • Potřebují kolektiv dalších indigových dětí, jinak působí asociálně.

Kde se vzaly indigové děti?

Myšlenka indigových dětí byla zpopularizovaná již v roce 1999. V té době napsaly Lee Carroll a Jan Tober knihu The Indigo Children: The New Kids Have Arrived. K existenci indigových dětí se také velmi přiklání hnutí New age. Jeho příznivci se zajímají mimo jiné o astrologii, ezoteriku, psychologii a ekologii.

Typické vlastnosti indigových dětí

Indigové děti jsou živé, sebevědomé a nerady se přizpůsobují řádu. Jaké jsou jejich další typické vlastnosti?

Tvrdohlavost a silná vůle

Indigové děti milují logické hry jako jsou šachy nebo Go. Naopak se vůbec nenadchnou při hře Prší nebo Člověče nezlob se, které jsou založené na náhodě. Spíše je najdete hrát si dlouhé hodiny s legem. Také rádi kreslí, milují hudbu a literaturu.

Nezávislost a svoboda

Indigové děti nesnesou autoritu. V dětství jim dělá problém školní docházka a dodržování pravidel školního řádu. V dospělosti pak nesnesou chodit do práce s pevnou pracovní dobou a plnit zadání svých nadřízených. Nejšťastnější budou indigové děti v lesní či alternativní škole. Později vám vyletí z hnízda, aby procestovaly svět, předcvičovaly jógu v Indii nebo fotografovaly divokou zvěř v africké savaně.

Sklon k závislostem

Paradoxem nezávislosti indigových dětí je jejich sklon k závislostem. Často se cítí nepochopené, proto utíkají k počítačovým hrám nebo návykovým látkám. Dejte jim proto již od mládí pocit, že jim rozumíte a přijímáte je takové, jaké jsou. Dobře jim bude také ve společnosti dalších indigových dětí. Kde je najdete? V Mense, šachovém kroužku nebo třeba v hudební škole.

Empatie

Indigové děti jsou velmi empatické. Často je v dospělosti najdeme v neziskových organizacích, politice nebo medicíně. Ve stravě inklinují k vegetariánství a veganství.

Čtěte dále

Výjimečnost nebo nadání?

Někteří psychologové se domnívají, že žádné indigové děti neexistují. Jedná se jen o velmi inteligentní děti nebo ty se syndromem ADHD. Ať už je pravda jakákoliv, jen vy své ratolesti znáte nejlépe. Dopřejte jim pocit, že ve vás mají oporu a porozumění. Veďte je správným směrem, ale nechte jim prostor pro seberozvoj a kreativitu. Usměrňujte jejich multipotencionální zájmy a nabídněte jim jistotu do budoucnosti. Takový přístup ocení každé dítě. Nejen to indigové.

20.6.2023 6:00 | autor: Petra Zeidlerová a Linda Mannelová | zdroj: https://www.iflscience.com/what-are-indigo-children-or-to-be-more-accurate-do-they-really-exist-66064

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist