Poznejte své dítě

Chcete poznat dobře své dítě a lépe tak porozumět jeho potřebám a dokázat jej podporovat v jeho vývoji? Zkuste navštívit setkání Klubu rodičů malých dětí. Jeho cílem je ukázat rodičům, jaký význam má individuální rodičovská péče, jak důležité je znát své dítě a pečovat o ně s ohledem na jeho individualitu a zároveň mu poskytovat prostředí citově vřelé a stálé.

Otázky „na míru“

Klub jednou měsíčně pořádá schůzku, během které rodiče s psycholožkou probírají otázky duševního vývoje a výchovy malých dětí. Děti si v této době hrají s dospělými ve vedlejší místnosti, z které otevřenými dveřmi mohou na svou maminku vidět. Dospělí, kteří se dětem věnují, jsou zkušení s výchovou malých dětí, takže se rodiče mohou bez obav věnovat programu schůzky.

Témata podle rodičů

V minulém období se v Klubu probírala témata jako: Citový vývoj malého dítěte, Vývoj řeči, Odměny a tresty ve výchově malého dítěte, Období vzdoru, Potřebuje malé dítě zvláštní cvičení jako je „létání“?, Spánek malého dítěte aj. Rodiče sami mohou navrhovat témata, která by se mohla na příštích schůzkách probírat.

Schůzky se konají v paláci Unitarie v Praze 1, Karlova 8, vždy druhý čtvrtek v měsíci od 16 30 hod do 18 hod. a jsou bezplatné.

Program v prvním čtvrtletí r. 2011:

13. 1. Co potřebuje malé dítě
10. 2. Kdo je dobrým rodičem?
10. 3. Znakování ve vývoji řeči u kojenců a batolat

Těšíme se na vaši účast. Za všechny zúčastněné pracovnice
PhDr J. Dittrichová CSc.

Klub rodičů malých dětí má za sebou více než desetiletou tradici. Byl založen s vědomím závažnosti péče o malé děti, které jsou ve velmi důležité a nejzranitelnější fázi svého vývoje.

3.1.2011 4:22 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: cvičenímalé dítěvývoj

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist