Štěpánka v 23. týdnu těhotenství: Tatínkové potřebují prostor

Mám za sebou úžasné dny. Ve středu proběhlo pravidelné focení pro Babyweb, kde jsem se moc nasmála s webeditorkou Janou. Je škoda, že se nemůžeme vidět častěji, ale třeba po porodu. Vím, maluji si to na růžovo a po porodu neuvidím určitě nikoho. Ptala jsem se třeba kamarádky Móni, jestli mi bude hlídat prcky, a ta mi řekla, že jsem se asi zbláznila, že se malých dětí bojí a že až jim budou dva roky. Tak si ji musím hodně užít, protože jí uvidím až v roce 2016.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Druhý den, a vlastně až do konce týdne jsme s Kristinou pekly vánoční cukroví, máme toho mraky, asi kamion. Už to není kam dávat, a to nás ještě čekají tři druhy a pak už opravdu končíme! Jsem z toho vyždímaná, ale miluju tu vůni, když se to peče. Řekla jsem si, že příští rok už asi péct nebudu, protože se budu mít co ohánět s dětmi, ale napřesrok budu péct s prcky. Moje představivost pracuje na plné obrátky. Úplně to vidím, jak budou mít dětičky vyhrnuté rukávy, budou stát na stoličce a pokoušet se něco z těsta vytvarovat pro tatínka, babičku a tety. A samozřejmě bude v kuchyni neskutečný bordel, všude mouka, ořechy, kokos, poleva a korálky na zdobení. Ale už se na to moooc těším!

V pátek jsme jeli k Pepíčkovým rodičům, Mařenka byla úžasná, když viděla, jaký mám bříško, tak se jenom chytila za pusu a řekla: „Jůůůůůů.“ A potom mě pořád hladila po bříšku a měla slzy v očích. Pan táta mi zase pořád klade na srdce, ať na sebe dávám pozor a nic netahám, je mi tátou, kterého nemám, a mám ho moc ráda!

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK

  • Jste čerstvě těhotná?
  • Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?
  • Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?
  • Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?
  • Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Po cestě zpátky jsme se na chvíli zastavili v Rudné, kde Pepíček dřív hrál pravidelně každý pátek s kamarády karty, jenže teď už mají všichni rodiny, takže se skoro vůbec nevídají. Určitě tam nebyl minimálně rok. Kluci byli úplně úžasní, všichni se mě ptali, co ještě potřebujeme a že mi to přivezou. Kristina už s námi taky párkrát byla. Ona vůbec nepije (tak to asi není moje sestra, protože já, kdybych nebyla těhotná a nemusela řídit, bych se tam určitě pěkně upravila ), dala si tři panáky Morgana a bylo to na ní vidět, pořád se smála. Potají jsem pozorovala Pepíčka, byl jako vyměněný, oči mu zářily a pořád něco vyprávěl a strašně se smál! Bylo zvláštní všechny pozorovat za střízliva.

Pak najednou kluci dostali nápad, že jedou pokračovat do Prahy, ptali se Pepíčka, jestli pojede s nimi, ale jen se na mě smutně podíval a řekl: „Néé, čekáme dvojčátka a my musíme šetřit!“ Bylo mi ho tak nějak líto, proč by se nemohl jít bavit?! Řekla jsem mu, že je odvezu do Prahy, ať se hezky baví a domů nepospíchá! Přála bych ho všem vidět, jak byl šťastný, pořád mi děkoval a líbal mě! Pepíček nezklamal a přišel v 8 ráno. 🙂

Celou noc mi chodily děkovný SMS, jak moc nás miluje a je šťastný, že nás má! Měl uvařenou česnečku a ta ho po probuzení postavila na nohy! Myslím si, že každý chlap má mít volnost a to, že je jeho polovička těhotná na tom nic nemění! Však já až porodím, tak taky vyrazím a Pepíček bude hlídat, třeba nám babička bude přes noc hlídat a vyrazíme jako za starých časů spolu.

V neděli mi dorazila vzácná návštěva! Kamarádka Péťa s Jiríčkem! Ten je tak úžasnej, je mu 16 měsíců, ale to strašný šikula, krásně mluví a neskutečně jsem se zasmála! Je vidět, že Pétě pomáhá věšet prádlo, vyndat tričko z pračky, začal s ním klepat a říkal: „Pádlo, pádlo.“

Pak se chtěl fotit, tak říkal: „Sýr, sýr.“ Než mi to Péťa vysvětlila, tak jsem skoro letěla do lednice v domnění, že má chuť na sýr. Dostala jsem spoustu látkových plen a vitaminy! Péťa vlastně jako jediná z kamarádek řekla, že pokud budu potřebovat prcky pohlídat, tak ať jí je dovezu, že se postará! Móňo, čteš to?

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Jinak, jak už jsem psala, být těhulkou mě začalo konečně bavit! Miluju ty změny chutí, minulý týden jsem ujížděla na kopru a tento týden na pomelu. Za týden jsem jich snědla pět a to, myslím, je docela slušný výkon. Líbí se mi, jak mi bříško nezadržitelnou rychlostí roste. Pravidelně ho mažu Bepanthenem proti striím, jedno balení mi díky velikosti břicha moc dlouho nevydrží, ale díky sponzorům si nemusím dělat starosti. A to se samozřejmě týká Femibionu, pravidelně ho užívám a vlastně asi až teď mi docvakává, kolik peněz mám díky Babywebu ušetřeno! Děkuji všem a nejvíc webeditorce Janě!

Zítra jdu na pravidelnou kontrolu do Canadian Medical Care a já už se moc na ty naše miláčky těším a za týden poreferuji, jak se mi ukázali na ultrazvuku!

Budu se těšit!


 

Štěpánka právě prožila 23. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599443079971.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist