Štěpánka ve 16. týdnu těhotenství: Velká sláva

Strašně to letí, přijde mi, že jsem psala předevčírem a už je to tady zase. Mám za sebou super týden! Proběhlo pravidelné focení, které mi tak velkou radost už nedělá. Připadám si už totiž jako velryba, do ničeho se nevejdu, ruce mám, jako kdybych vzpírala. To jsem začala teprve 5. měsíc, jsem zvědavá, jak budu vypadat za další dva měsíce.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Focení jsem si jinak užila, Jana (webeditorka Babywebu) mi pořád říkala, že vypadám náhodou báječně a co chci, když vlastně čekám dvojčátka. Tak jí věřím. Kromě toho neskutečnýho tloustnutí se mi strašně začaly třepit nehty, po asi osmi letech nenosím barevně nalakované nehty, ale jen bezbarvým lakem, protože by se mi to stejně odloupalo. Pak mě začala neskutečně pálit žáha a je úplně jedno, co sním. Je to strašně nepříjemný a musím s sebou nosit Rennie, ty jedině mi pomohou. Čeho jsem se nezbavila, jsou křeče do nohou, které mám vždy večer, když si lehnu do postele. Nepomohlo ani magnezium, a hned jak půjdu do CMC na kontrolu, tak to nesmím zapomenout říct. Už asi 3 týdny se přemlouvám, že si skáknu na kožní s tou vyrážkou, co mám v dekoltu. Pořád doufám, že zmizí a nic, takže mi nezbude, než se objednat.

Pak jsem byla s maminkou u mojí nejmilovanější tety Elišky, od té doby, co babička umřela, se celá rodina schází u ní! Vždy má navařeno, napečeno, Zdeňka (její dcera a vlastně moje drahá sestřenka) udělala asi milion chlebíčků, samé sladkosti – proč já se vlastně divím, že přibírám. Sešlo se nás, jestli dobře počítám, jen 16! A asi půlka chyběla! Teta má svatou trpělivost a já absolutně nechápu, jak to zvládá a kde bere tolik energie a trpělivosti! Zdeňka mi připravila spoustu věcí pro mimi, od fusaků, bodýček, triček, hraček, plen a peřin a kdo ví čeho ještě. Po tetě Evě mi poslala Andulička taky oblečení a hračky na malou, bohužel nemohla přijet, snad se uvidíme příště. A také nesmím zapomenout na sestřenku Kačku, kterou jsem neviděla asi 20 let! Přišla se pochlubit s malou Aničkou (asi měsíc po narození), je překrásná! Úplně úžasné miminko jako malované a byla strašně hodná, vůbec neplakala a to je při tom počtu lidí, co tam bylo, neskutečné! A Zdenčina malá Lucinka pro nás připravila vystoupení a zpívala nám. Myslím, že v jednom kuse zpívala: Skákal pes, Měla babka, Já na ní dupy, dupy, dup (nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje ) a tisíc jiných. Byla strašně zlatá a já si ještě za dva dny zpívala: Měla babka čtyři jabka a dědeček jen dvě… Pepíček si myslel, že jsem se zbláznila, ale já to nemohla dostat z hlavy!

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Po cestě do Sokolova jsme zajeli na hřbitov zapálit svíčky a dát kytičky a samozřejmě se pochlubit, že čekáme dvojčátka, dvojitou radost!

Jeli jsme ke švagrové Romče, kde jsme přespali, užili si naši milovanou Viktorku, kterou si, doufám, co nejdřív vezmu alespoň na týden, nafasovala jsem také spoustu věcí pro naši malou a s Lenčou a Vláďou a maminkou jsme vyrazili na houby! Byla kosa jako blázen, ale ten úlovek stál za to! Během chvíle dva koše hřibů! Ty lesy jsou tam takové jiné než v Roztokách, čisté, mech, vlastně jako z pohádky!

O víkendu jsem byla maminkou na burze, to jsme si moc užili a maminka nakoupila spoustu věcí pro Olivera (tím jménem jsem si totiž jistá), máme totiž většinu jen pro malou a teď tolik věcí včetně autosedačky! Už abych je mohla oblékat, máme už tolik oblečení… a nic.

Ale uteče to jako voda a za chvíli tady s námi ty naše největší lásky budou! Nemůžu se dočkat, často si hladím bříško a s láskami si povídám. Pokud vařím nebo uklízím, tak jim pouštím Sade, ať se jim líbí to, co mně a Pepíčkovi.

Skoro čtyři dny jsem proležela, asi nějaká chřipajzna. Neskutečně mě bolelo v krku, všechny kosti v těle, měla jsem rýmu a teplotu a strašně mě bolela hlava. Kamarádka Eva mi psala, že si můžu vzít Paralen, jenže mám alergii na Paracetamol, takže jsem se musela jako vždy spolehnout jen na čaj a postel.

Příští týden nám dovezou pokojíček, který jsme dostali od maminky pro prcky a já už se nemůžu dočkat, až si to tam budu rovnat do skříní, postýlky si načančám, připravím si místo pro hračky. Ještě nevím, jestli do pokojíku budu chtít dát nějakou tapetu, anebo to zůstane tak, jak to je. Potom jdu na vyšetření genetiky a jedeme s maminkou za naším Patrikem do Německa. Je to můj milovaný synovec, už to není žádný malý kluk, v dubnu mu bude 18 let – to není možný, jak strašně to letí, nedávno jsem ho přebalovala, učila ho mluvit a teď už je to skoro dospělý chlap! Strašně moc se na něho těším a na ten úžas, až se dozví, že čekáme dvojčátka, a až mi řekne s tím jeho německým přízvukem: „Mám tě rrrrrád!“

Štěpánka


Štěpánka právě prožila 16. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599074029281.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Štěpánka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist