Prokázaná prospěšnost DHA během těhotenství.

Víte, že byl prokázán lepší mentální vývoj dětí ve věku 4 let, jejichž maminky užívaly během těhotenství a kojení DHA (kyselina dokosahexaenová) a u sedmiletých dětí vyšší hladina DHA korespondovala s nižším výskytem problémového chování?

Kyselina dokosahexaenová patří mezi esenciální (nepostradatelné) mastné kyseliny, které člověk získává ve stravě (čerstvé mořské ryby). Ovšem v našich středoevropských podmínkách se ryby vyskytují v běžném jídelníčku mnohem méně, než by bylo vhodné. Doporučeny jsou pro těhotné a kojící maminky min. 3 porce ryb týdně. DHA má význam pro činnost mozkových a nervových tkání a funkci sítnice očí. Význam DHA pro novotvorbu těchto tkání je tak velký, že během těhotenství a následně i kojení dochází k výraznému poklesu této látky. Navíc kyselina dokosahexaenová má prokázaný pozitivní vliv i na matku, což představuje podporu úspěšného dokončení těhotenství a její psychickou pohodu. Doplňte proto nedostatek DHA přípravkem FolGravid® navíc s obsahem kyseliny listové.

Kyselina listová na rozdíl od DHA, se běžně vyskytuje v listové zelenině. Při pestré stravě, obsahující dostatek zeleniny, máte zaručený určitý příjem kyseliny listové. Avšak její potřeba během těhotenství a kojení je mnohem vyšší. V tomto období kyselina listová přispívá k optimálnímu růstu plodu a je nezbytná pro jeho správný vývoj. Její nedostatek u těhotných žen se dává do souvislosti s vyšším výskytem vývojových neurologických vad u novorozenců. Kyselina listová se doporučuje užívat ještě před početím.

Přípravek FolGravid® tím, že je zařazen do skupiny dietních potravin pro zvláštní lékařské účely s přiděleným kódem Státního ústavu pro kontrolu léčiv garantuje obsah a kvalitu. Další výhodou přípravku je především maximální obsah kyseliny dokosahexaenové, která je vyrobena z kvalitního rybího oleje s kontrolou čistoty (bez přítomnosti těžkých kovů) pro maximální bezpečnost matky a dítěte. Také dávkování pouze jedné tobolky denně zajistí komfort užívání.

FolGravid®je určen pro všechny maminky, které chtějí pro své miminko maximum!

Více info na www.folgravid.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já brala Folgravid celé těhotenství, přijde mi že má nejvyváženější složení a obsahuje všechno, co mimčo potřebuje, aby se správně vyvíjelo.
Byla jsem s ním naprosto spokojená. 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené