Aktivity batolat

Najít vhodné aktivity pro batole není v dnešní době žádný problém. Najdete je v knihách, na internetu i v obchodech. Dítě navíc ocení, když pro něho hračku vytvoříme nebo mu pomůžeme ji dotvořit podle jeho představ. Návody pro trávení volných chvil s dětmi jsou většinou pro rodiče, kteří jsou sami svým založením tvořiví a kteří dokážou najít potěšení ve výrobě obrázků […]

Najít vhodné aktivity pro batole není v dnešní době žádný problém. Najdete je v knihách, na internetu i v obchodech. Dítě navíc ocení, když pro něho hračku vytvoříme nebo mu pomůžeme ji dotvořit podle jeho představ. Návody pro trávení volných chvil s dětmi jsou většinou pro rodiče, kteří jsou sami svým založením tvořiví a kteří dokážou najít potěšení ve výrobě obrázků malovaných pastou na zuby nebo stavebnice ze syrových špaget. Jedním z řešení, jak s dítětem kvalitně trávit čas, dopřát mu jeho potřebu hry a přitom se vyhnout práci se špejlemi, vatou a barevným papírem, je udělat dítěti hru z běžné každodenní činnosti. Zapojit je co nejvíce do toho, co děláme sami.

Vstup do podrubriky Aktivity batolat

Pro zdraví dítěte je vhodné situovat aktivity s dětmi ven a trávit i v chladném počasí několik hodin denně na čerstvém vzduchu, posílíme tím dětskou imunitu. Velmi vhodné je také cvičení matek s dětmi či plavání batolat. Nemějte však na své dítě přehnané nároky a určitě se vyhněte výuce drilem. Na zkušební hodině si proto všímejte, jak jsou lekce vedeny a zda vám a vašemu dítěti vyhovují.

Hračky jsou důležitým společníkem také pro děti v batolecím období. Hračky rozvíjejí zrakové, sluchové a hmatové schopnosti, představivost i čichové vjemy, které jsou neméně důležité. Proto je při výběru hraček kromě kvality jejich provedení důležitá barevnost, možnost zvukových efektů, volený materiál a tvar hraček. Měly by se dát snadno prát, omýt nebo čistit, jejich kvalita a bezpečnost by měla být důkladně testována. Dobré hračky pro batolata nechávají otevřený prostor dětské fantazii. Pak splňují vše, co od ní děti očekávají. Hračka, která nerozvíjí představivost, se dítěti brzo omrzí, byť je sebedokonalejší. Pozor si dejte na levné hračky pochybné kvality a původu, mohou být pro dítě nebezpečné.

Vstup do podrubriky Aktivity batolat

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist