Alergie se vyhýbá dětem, které měly spalničky

U dětí, které nebyly očkovány proti spalničkám a tuto nemoc prodělaly, se pravděpodobně nevyvine alergie tak snadno, jako u dětí očkovaných. K tomuto závěru došla rozsáhlá studie evropských vědců.

V několika posledních desetiletích dramaticky vzrostlo množství poruch imunitního systému, což podle odborníků souvisí s tím, že díky očkování se dětem vyhýbají dříve běžné infekce.

Poslední výzkum, prováděný lékaři ze stockholmského institutu Karolinska, se zaměřil na děti žijící na farmách nebo dodržující tzv. antroposofický životní styl, který spočívá v tom, že lidé se vyhýbají antibiotikům a očkování, zato konzumují biopotraviny.

Očkované děti byly náchylnější k alergiím
Studie se zúčastnilo 12 540 dětí ve věku 5 až 13 let, z nichž některé byly očkovány proti spalničkám, některé je prodělaly a některé nebyly ani očkovány, ani neonemocněly.

„Ukázalo se, že ty děti, které tuto nemoc nikdy neprodělaly nebo byly očkovány, byly náchylnější k alergiím jako je senná rýma a podobně,“ oznámila vedoucí výzkumu Helen Rosenlundová.

Následné analýzy podle ní skutečně potvrdily, že riziko vzniku alergií bylo nižší u dětí, které nemoc prodělaly, ale ne u dětí očkovaných.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist