Konečně jdeme domů

Jak jsem již předeslala minulý týden, úspěšně jsme absolvovali všechna vyšetření, takže jsme zase blíže odchodu domů…

barborka-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Vyšetření na magnetickou rezonanci Barborka zvládla na jedničku, proto se na odpoledne domluvil termín na další očkování a krevní testy, aby doktoři měli nejnovější výsledky. Vše bylo v pořádku! Následně se ale vyskytl problém, se kterým se moc nepočítalo… Barborka musela dostat dvojitou dávku spacích léků kvůli tomu, že bylo nutné magnetickou rezonanci posunout, a to způsobilo, že Barborka byla odpoledne velmi spavá. To by nebylo nic tak hrozného, kdyby nespala i u krmení

Když přiběhla sestřička, aby si zapnula monitor a Barborka byla na „červených“ číslech (velmi nízká frekvence dýchání), protože ji mléko zaskočilo, dost mě to vyděsilo! Obzvláště, když mi pak sestřička řekla, že to trvalo cca minutu. 🙁 Další krmení dopadlo téměř stejně, jen to netrvalo tak dlouho… Večer se dýchání naštěstí stabilizovalo, jak léky přestaly definitivně působit! Každopádně to způsobilo to, že se doktoři obávali nás den po tomto incidentu pustit domů. Chtěli si být jisti, že všechno bude v pořádku.

Čtěte také:

Příprava na propuštění

Doktoři mi nabídli, že bych, v případě zájmu, mohla dostat pokoj v nemocnici, kde bychom byly s Barborkou samy, abychom pomalu mohly „najet“ na domácí režim. Samozřejmě jsem souhlasila! I když nejsem bez zkušeností, toto bylo něco jiného – přeci jen je rozdíl 4 kg a 2 kg (z původních 805 gramů). Pokoj byl hned vedle oddělení, bylo v něm kompletní vybavení pro maminku i miminko a bylo to včetně jídla po celý den. Kluci za námi chodili každé odpoledne a někdy se zdrželi až do druhého dne, což bylo samozřejmě také možné!

Kvůli saturacím po magnetické rezonanci dělali doktoři Barborce další vyšetření, ale všechna byla v pořádku. Prostě toho bylo na Barborku ten den až moc… Proto se doktoři rozhodli nás pustit domů, ale s monitorem!

 

Doma

Monitor sleduje srdeční činnost plus četnost dýchání a vše se zapisuje do paměti. Každý týden se musí chodit do poradny na kontroly, kde se zápisy zkontrolují. Monitor musí mít Barborka vždy, když nemůžeme osobně zkontrolovat, zda dýchá, to znamená v noci během spánku, v kočárku atd. Ale pořád je lepší být doma s monitorem než stále v nemocnici.

Nyní jsme již konečně všichni společně doma.

Lucka, Petr, Filípek a Barborka

27.2.2018 5:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist